Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Autobusové novinky v Poprade

sad poprad

Slovenský dopravca SAD Poprad, známy ako najväčší prevádzkovateľ autobusov slovenského výrobcu Troliga Bus, pokračuje s obnovou vozidlového parku na regionálnej doprave v okresoch pod Tatrami. Po Karosách C 954 E od SAD Zvolen a autobusoch výrobcu Isuzu, ktoré boli postupne zaraďované do premávky v prvej polovici roku 2019, došlo v lete tohto roka ku kúpe ojazdených Crossway-ov od dopravcov z Francúzska, Nemecka a Rakúska. Zatiaľ ich spoločnosť SAD Poprad zakúpila sedem, no už onedlho sa očakáva sprevádzkovanieúplne nových vozidiel typu Iveco Crossway. Prvý kus dorazil do areálu Tempus v Spišskej Novej Vsi dňa 14. októbra 2019.

Po menších zmenách vo vedení spoločnosti, ktorá bola spôsobená tragickým úmrtím majoritného majiteľa SAD Poprad a zároveň majiteľa Troliga Busu Mariána Troligu, ktorý sa stal hlavným dodávateľom vozidiel popradskej „sadky“, došlo aj ku marketingovým zmenám a smerovaniu investícií. Poslednými dodanými kusmi z levočského výrobného závodu boli dva kusy typu Fenix a jeden kus typu Pegasus, ktoré boli vyrobené v rokoch 2016 a 2018, no zaradené až na prelome rokov 2018/2019.

2019 01 16@@PP 706EE@Poprad, Autobusová stanica
Troliga Fenix - Autobusová stanica, Poprad.

Číst dál: Autobusové novinky v Poprade

Arriva zajišťuje novou noční mezinárodní linku z Domažlic do Německa

arriva nove db companyAmbiciózní plán německého Landratsamtu v Chamu nabízí i českým zájemcům možnost cestovat ve večerních a nočních hodinách za kulturou a zábavou z Čech do Německa a obráceně. Arriva Střední Čechy začala od soboty 5. října provozovat novou noční mezinárodní linku z Domažlic přes Furth im Wald nebo Lam do Oberlohbergu. V provozu je každou sobotu.

„Pro cestující jsou připraveny výhodné jízdenky, které umožňují kromě přepravy na jednom spoji i využití ostatních autobusových linek projektu NACHT Schwärmer, včetně několika vlakových spojůaž do Schwandorfu,“ říká ředitel Arrivy Střední Čechy František Soumar. Na území České republiky si zájemci koupí jízdenku za české koruny podle aktuálního ceníku Arrivy, na německém území zaplatí za jízdenku v eurech. Na lince je povolena vnitrostátní doprava v Česku i Německu, lidé ji tak mohou využít i mezi Domažlicemi, Babylonem nebo Českou Kubicí.

Číst dál: Arriva zajišťuje novou noční mezinárodní linku z Domažlic do Německa

Škoda Transportation získala zakázku na dodávku souprav metra pro Varšavu

Škoda Transportation byla potvrzena jako vítěz tendru na dodávku až 45 šestivozových souprav metra pro polskou metropoli Varšavu. První souprava bude předána zákazníkovi do dvou let od podpisu kupní smlouvy. Celková hodnota kontraktu činí necelých 8 mld. korun.

Warszawa
Vizualizace vozů metra varšavského metra.

Číst dál: Škoda Transportation získala zakázku na dodávku souprav metra pro Varšavu

Nové minibusy Rošero v Považské Bystrici

MDSPovazskaBystricaDo ulic v Považské Bystrici byly poprvé vypraveny nové minibusy Rošero First FCLLI od slovenského výrobce Rošero - P, s.r.o. Mestska dopravná spoločnosť Považská Bystrica a.s. koupila 3 tyto minibusy na podvozcích Iveco Daily. Vozy obdržely RZ: PB-308CY, PB-315CY a PB-317CY. Poprvé minibusy byly vypraveny na linky MHD dne 28. září 2019.

2019 09 29@@PB 315CY@ulica Štefánikova (1)
Minibus Rošero First FCLLI RZ: PB-315CY, vyfotografovaný na zastávce ul. Štefánikova.

Číst dál: Nové minibusy Rošero v Považské Bystrici

Arriva nabírá v regionech stevardy pro své vlaky, zbývá obsadit posledních několik desítek míst

arriva nove db companyJeště 40 stevardů a stevardek v regionech po celé zemi hledá Arriva do svých vlaků, se kterými začne jezdit od prosincové změny jízdních řádů v Česku. Devadesát dvastevardů už Arriva vzala do svého týmu, poslední čtyři desítky zájemců ještě přijme. Měsíční odměna pro ty, kteří mají chuť se starat o cestující ve vlaku, je 30 tisíc korun. Nejvíce pracovních míst nabízí Arriva právě teď na severu Čech.

V prosinci začnou jezdit vlaky Arrivy na nových linkách v celém Česku.Arriva tak obsazuje poslední volná místa stevardů v Libereckém, Zlínském, Středočeském a Jihočeském kraji a také v Praze.

Arriva 1

Číst dál: Arriva nabírá v regionech stevardy pro své vlaky, zbývá obsadit posledních několik desítek míst

Výběr dopravce

Nové fotografie

listopad 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne3101724 
Poslední příspěvky:
Nepodařilo se načíst příspěvky.
Jste zde: