Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Zavádění inteligentních zastávek v Opavě

mdpo novePo Ostravě, která již inteligentní zastávky nějaký čas provozuje a do budoucna plánuje rozšířit jejich počet, zavedlo tyto zastávky i město Opava.

Na tento projekt se Městskému dopravnímu podniku Opava (dále MDPO) podařilo získat dotaci ve výši šesti miliónů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj, která pokryla celkem 85 % nákladů. Zbylou část si dopravce financoval z vlastních zdrojů. Do konce letošního roku by tak měl MDPO osadit celkem dvacet zastávek ve městě novými informačními elektronickými panely.

Informační panely
Inteligentní zastávka v Opavě, U soudu.

Číst dál: Zavádění inteligentních zastávek v Opavě

Konference Efektivní elektromobilita v organizacích letos podruhé

smart cityTermín: úterý 3. října 2017 od 9 hodin

Místo: GreenPoint, Praha 10, www.kc-greenpoint.cz

Organizátor: Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services

Konference „Efektivní elektromobilita v organizacích“ reaguje na situaci, kdy strategickým zákazníkem pro osobní a užitkové elektromobily jsou veřejné i soukromé organizace nejrůznějšího druhu a zaměření a jejich správci vozového parku. Aby bylo možné zde elektromobily uplatnit, je nutno střízlivě zhodnotit technickou, ekonomickou a ekologickou stránku jejich provozu.

elektroautaElektroautomobily.

Číst dál: Konference Efektivní elektromobilita v organizacích letos podruhé

Nové parciální trolejbusy pro Brno

dpmbŠkoda Electric dodá do Brna deset moderních trolejbusů. Tamní dopravní podnik uzavřel s plzeňským výrobcem smlouvu na dodávku trolejbusů typu Škoda 26 Tr Solaris za necelých 130 milionů korun. Jedná se o ekologická dvanáctimetrová vozidla s bohatou výbavou.

„Nové trolejbusy budou mít pomocný bateriový pohon, takže je dopravce může využívat i v místech, kde není trolejová síť. Vozidla budou vybavena klimatizací a to jak prostor pro cestující, tak i kabina řidiče,“ říká obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr a připomíná další z technických předností: „Trolejbusy disponují takzvanými poloautomatickými sběrači. To znamená, že ve chvíli, kdy vůz přechází z napájení z troleje na bateriový pohon, řidič stisknutím tlačítka na palubní desce stáhne sběrače, aniž musí přerušovat jízdu, vystupovat z vozu a sběrače stahovat ručně.“ Takovéto řešení se v posledních letech stalo velmi oblíbeným po celé Evropě, trakční baterie nahrazují dříve používané dieselové agregáty.

Škoda Electric dodá do moravské metropole všech deset nových vozidel během roku 2018. Aktuální zakázka naváže na zatím poslední dodávku z roku 2015, kdy plzeňská společnost Brnu předala 30 trolejbusů. „Vozy, které do Brna nyní dodáme, jsou první s pomocným pohonem, které se v Brně objeví,“ připomíná Radek Kapr.

Číst dál: Nové parciální trolejbusy pro Brno

Oslavy 65 let trolejbusové dopravy v Ostravě

dpoV sobotu 9. září 2017 proběhl den otevřených dveří v ostravské trolejbusové vozovně na Sokolské třídě. Tato akce se pojila k významnému jubileu 65 let trolejbusové dopravy v Ostravě a byla zařazena do kalendáře akcí spojených s významným výročím 750 let od první písemné zmínky o městě Ostrava.

2017 09 09@29@@Vozovna trolejbusů (1)
Historický trolejbus Škoda 8 Tr ev. č. 29.

V rámci programu si návštěvníci mohli prohlédnout zázemí trolejbusové vozovny (odstavnou plochu, pracoviště opravy trolejbusů) a všechny provozované typy trolejbusů v Ostravě. Nemohla chybět ani ukázka mytí trolejbusu, na kterou byl nasazen vůz Škoda 27 Tr Solaris ev. č. 3806. Dále byly k vidění ukázky výcviku psů městské policie, prezentovala se také Policie ČR, Hasičský záchranný sbor MSK, Městská nemocnice Ostrava a další. Mezi hlavní lákadla patřilo i vystoupení ostravské zpěvačky Elis Mrázové. Zájemci si mohli také vyzkoušet nasazování trolejbusových sběračů.

Číst dál: Oslavy 65 let trolejbusové dopravy v Ostravě

Další zápůjčka v Karlových Varech

dpkvDopravní podnik Karlovy Vary a.s. (dále jen DPKV) si od výrobce z Vysokého Mýta zapůjčil městský autobus typu Iveco Crossway LE 12 M CITY (RZ: 5E8 0037). Zápůjčka by měla skončit 13. září 2017. Dopravce tento vůz neosadil odbavovacím systémem, tím pádem nemůže být vypraven na klasické linky DPKV. Autobus je tedy možné potkat pouze při výlukách a mimořádných situacích, například výluce do Nejdku nebo za GW Train Regio. Jakožto předváděcí autobus výrobce je vybaven stále na české poměry nadstandardně, zmínit můžeme například celovozovou klimatizaci, která se ve vozovém parku českých měst nachází velmi sporadicky.
Autobus je osazen motorem Iveco o výkonu 210 kW a je vybaven automatickou převodovkou.

2017 09 06@@5E8 0037@Bečov nad Teplou

Číst dál: Další zápůjčka v Karlových Varech

Výběr dopravce

Nové fotografie

prosinec 2017
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431

Probíhající výluky

Dopravní podnik Ostrava a.s.
Poslední příspěvky:
  10.12.2017 17:57
Vánoční tramvaj ,,šalina" typu ČKD T3 ev. č. 1525 v Brně, dopravce Dopravní podnik města Brna a.s. Vůz byl vyfotografován na zastávce Česká. (3.12.2017)

  9.12.2017 17:56
Jedna momentka z Finska:) Karosa LC 956 E (AXER) ev. č. 116, dopravce Vainion Liikenne Oy. Autobus byl vyfotografován na zastávce Turku Linja-Autoasema. (15.11.2017)

  9.12.2017 17:07
V polovině listopadu došlo k slavnostnímu otevření prodloužení metra v Helsinkách o 8 nový stanic směrem do města Espoo. Stavbu provázelo množství průtahů většinou technického charakteru, ale metro se (konečně) otevřelo veřejnosti. https://yle.fi/uutiset/osasto/news/metro_extension_finally_launched__commuters_rejoice_experts_cautious/9937989

  5.12.2017 17:45
Elektrobus SOR EBN 9.5 (ev. č. 03), dopravce ARRIVA Morava a.s. Dnes město Nový Jičín převzalo nové elektrobusy. Cestující se již dnes mohli projet s jedním z nich během speciální Mikulášské jizdy. Přeprava byla zdarma. Chystáme během zítřka pro Vás podrobnější článek o nových elektrobusech a také o Mikulášské jízdě. Foto: David Štěrba.

  4.12.2017 08:36
Chceme zvýšit mzdy, jinak se hodíme marod, vyhrožují řidiči v Praze. Vedení dopravního podniku s nimi odmítá jednat

>> Přejít na odkaz

Jste zde: