Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Fotojízda 3 vozovou soupravou v Košicích

V neděli 8. ledna se za mrazivého počasí konala v Košicích fotojízda s tamními tramvajemi ČKD T3. Poslední tři provozní vozy ev. č. 381, 383 a 364 byly spraženy do trojičky.

2017 01 08@381@@Vstupní brána US Steel
Souprava tří tramvají typu ČKD T3.

Akce začínala exkurzí do vozovny v ulici Bardejovská, po které následovala jízda po rychlodráze do železáren US Steel, na kterou dříve tyto soupravy běžně jezdily při návozu zaměstnanců.

Během cesty proběhlo mnoho fotozastávek a posléze trojvozová souprava pokračovala na obratiště Ryba, Staničné námestí, Havlíčkova a Amfiteáter.

Číst dál: Fotojízda 3 vozovou soupravou v Košicích

Další chytrá řešení v Kolíně: bezkontaktní odbavení v MHD, předplatní kupony na platebních kartách a klíčenky pro školáky

kolinKolín je jedním z předních měst v Česku, která začala masivně zavádět do běžného života chytré technologie. Nyní je dál rozšiřuje a stává se inspirací pro ostatní. Od 25. ledna mohou lidé v Kolíně platit jízdné v městských autobusech bezkontaktními platebními kartami, nahrávat si předplatní časové kupony pro MHD na tyto karty a v plném proudu je také příprava projektu s 6. základní školou v Kolíně, kde se pro děti připravují speciální chytré klíčenky.

Kolín spustil platby parkovného v centru města přes aplikaci a zavedl systém, který sám upozorňuje řidiče na volná parkovací místa. Kromě toho lidé ve městě najdou na 330 chytrých kontejnerů na odpad, které aktivně hlásí, jak jsou zaplněné, a tuto informaci přenášejí jak na internet, tak společnosti, která se stará o jejich vyvážení.

arriva dbcompany„V zavádění opatření pro chytrá města preferuji funkční a účelná řešení. Taková, která zřetelně přispějí obyvatelům i městu při reálných každodenních potřebách a problémech, se kterými se potýkají. Strategie a vize jsou jistě potřebné, často však cesta končí u nich. My jsme po identifikaci problémů schopni operativně reagovat a realizovat opatření, která zjednodušují lidem život. Bezkontaktní placení je jedním z nich,“ říká místostarosta Kolína Michael Kašpar a upozorňuje tak na novinku v místních autobusech.

Číst dál: Další chytrá řešení v Kolíně: bezkontaktní odbavení v MHD, předplatní kupony na platebních...

Konference „Smart city v praxi II“

Srdečně Vás zveme na konferenci
„Smart city v praxi II“
s podtitulem
„Co nabízí inteligentní město občanům a průmyslu“
doprovodný program veletrhu AMPER 2017
21. března 2017 od 9:00 hodin Výstaviště Brno, pavilon P, sál P4, 2. patro

smart cityNa konferenci budou prezentovány zajímavé zkušenosti z oblasti inteligentních měst a možnosti financování investičních projektů, jimiž se politický koncept inteligentního města naplňuje prakticky, a také zde budou ukázány příklady konkrétních technologií. Tato konference je zaměřena především na ty zástupce měst a obcí a veřejných organizací, kteří se budou rozhodovat o volbě konkrétních řešení od konkrétního dodavatele pro definování a naplňování investičních projektů, jimiž je koncept smart city v daném městě realizován. Na konferenci jsou také zváni zástupci průmyslu, učitelé a studenti a redaktoři odborných i všeobecných médií.

proelektrotechniky maleOdborným garantem a zároveň moderátorem již druhého ročníku konference je odborník na oblast smart city, Ing. Jakub Slavík, MBA, který ve své prezentaci vysvětlí pojem smart city a ukáže na praktických příkladech rozdíl mezi živelným a systémovým přístupem k pořizování moderních technologií.

Součástí konference bude také křest knihy „Smart city v praxi“, jejímž autorem je Jakub Slavík a kterou vydává vydavatelství ProfiPress.

Číst dál: Konference „Smart city v praxi II“

Krnovská MHD posílena novými vozidly

krnov
arriva dbcompanyZpožděný vánoční dárek dostali 18. ledna obyvatelé města Krnova, když po komplikovaných vyjednáváních zajistila radnice města ve spolupráci s dopravcem ARRIVA MORAVA nová vozidla pro tamější MHD. Tři nové autobusy nahradí 50% předchozího vozového parku, čímž jej značně omladí a přivedou do současných standardů.

Fanouška dopravy zaujme skutečnost, že byla dodána vozidla různých typů, čímž se zdejší MHD stává zajímavější. Konkrétně jde o dva klasické, tedy naftové, autobusy Iveco Crossway LE 12 M CITY a Iveco Urbanway 12 M a poněkud překvapivě elektrobus SOR EBN 10,5.

2017 01 18@@F 5158@Krnov, Hlavní náměstí (4)
Třinové autobusy v ulicích Krnova zleva: elektrobus SOR EBN 10.5, Iveco Crossway LE 12 M CITY a Iveco Urbanway 12 M.

18.1.2017 - S...
18.1.2017 - S...
18.1.2017 - S...
18.1.2017 - A...

Fotografie č. 1 - 2: Slavnostní přestřížení pásky se účastnily ředitelka společnosti ARRIVA MORAVA Pavla Struhalová (vlevo) a starostka města Krnov Jana Koukolová Petrová (vpravo).
Fotografie č. 3: Ředitelka společnosti ARRIVA MORAVA a.s. Pavla Struhalová (vlevo) a starostka města Krnov Jana Koukolová Petrová (vpravo) pózují u nového autobusu Iveco Crossway LE 12 M CITY.
Fotografie č. 4: Provozní ředitel společnosti ARRIVA MORAVA a.s. Armin Cieslar, podává rozhovor novinářům.

Číst dál: Krnovská MHD posílena novými vozidly

První plnicí stanici CNG roku 2017 otevřel na přelomu roku Bonett v Turnově,celkem tak provozuje v největší síti v ČR již 24 CNG stanic

bonett newSpolečnost Bonett, největší prodejce CNG v České republice, pokračuje ve vysokém tempu rozvoje své sítě plnicích stanic. Ke dvěma prosincovým stanicím přidal Bonett na přelomu roku i první stanici roku 2017 v Turnově. Tím tak navýšil počet vlastních CNG stanic včetně 1 neveřejné stanice na celkem 24,a potvrzuje pozici největší CNG sítě v České republice.

Nejnovější plnicí stanice společnosti Bonett byla otevřena v Turnově. Nachází se na čerpací stanici PHM Kontakt ve Svobodově ulici, na hlavním tahu Liberec-Jičín. Stanice poskytne stejný komfort plnění, jako je obvyklé v síti Bonett. Výkonný kompresor a sklad pro téměř 1500 kubíků stlačeného plynu zajistí skutečně rychlé plnění vozidel. Stanice v lokalitě doplní další stanici Bonett v Liberci.

Bonett CNG st...
Bonett CNG st...
Bonett CNG st...

Nová plnící stanice CNG v Turnově.

Číst dál: První plnicí stanici CNG roku 2017 otevřel na přelomu roku Bonett v Turnově,celkem tak provozuje...

Výběr dopravce

Nové fotografie

březen 2017
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 

Probíhající výluky

Dopravní podnik Ostrava a.s.
Poslední příspěvky:
  29.3.2017 14:57
Trolejbus Škoda 26 Tr Solaris (ev. č. 306), dopravce Městský dopravní podnik Opava a.s. Vůz projíždí křižovatkou ulic Praskova, Nádražní okruh a Jánská. (4.10.2015)

  29.3.2017 14:17
Stávka řidičů autobusů bude 6. dubna, odbory chtějí celorepublikový protest - iDNES.cz

>> Přejít na odkaz

  29.3.2017 13:56
Fotogalerie - MHD ŽIVĚ.cz

>> Přejít na odkaz

  27.3.2017 19:13
Ve F-M zkoušeli průjezdnost kloubového autobusu | Frýdek-Místek | Zprávy | POLAR TV

>> Přejít na odkaz

  25.3.2017 18:47
Autobus Karosa B 961 (ev. .č. 2368) a trolejbus Škoda 14 Tr M (ev. č. 3250), dopravce Dopravní podnik města Brna a.s. Vozy byly vyfotografovány na zastávce Hlavní nádraží. (21.3.2017)

Jste zde: