Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Návrat trolejbusů Škoda 24 Tr v Mariánských Lázních

mdmlO zařazení nových trolejbusů Škoda 30 Tr SOR do mariánskolázeňských ulic jsme Vás informovali v samostatném článku. Zařazením nových vozů došlo zároveň k odstavení trolejbusů Škoda 24 Tr, které do té doby v počtu 7 kusů spolu s jedním vozem Škoda 14 Tr M ex. PMDP (tento vůz již byl vyřazen dřive) tvořily vozový park trolejbusů. Vozy byly odtaženy z vozovny na odstavné parkoviště bývalého areálu ČSAD.

2020 06 03@53@@ul. Chebská (1)
Znovuobnovený provoz trolejbusů Škoda 24 Tr, konkrétně na fotografií vůz ev. č. 53.

Číst dál: Návrat trolejbusů Škoda 24 Tr v Mariánských Lázních

Další dvě tramvaje DPMB mají po opravě originální design interiéru

dpmbObklopeni brněnskými památkami nebo divokou džunglí jsou nově cestující ve dvou tramvajích typu K3. Dopravní podnik města Brna po jejich opravě nechal interiéry vozů vyzdobit výraznými polepy. Po Brně už tak budou jezdit čtyři takové vozy, předchozí dva nesou motivy vesmíru a krajiny.

K3 b

„Reakce cestujících na první dvě tramvaje s netradičním polepem byly velmi kladné. Z tohoto důvodu jsme vyzdobili interiér i ve zbývajících dvou tramvajích typu K3. Folie prostory vozů nejen oživí, ale mají také antivandalskou funkci, kdy je možné z nich případné nečistoty lehce setřít,“uvedl generální ředitel Dopravního podniku města BrnaMiloš Havránek.

Číst dál: Další dvě tramvaje DPMB mají po opravě originální design interiéru

Historickými tramvajemi pod Vysoké pece

dpoV Ostravě se v sobotu 10. října 2020 konaly další z řady nostalgických jízd historickými vozidly Dopravního podniku Ostrava a.s. (dále jen DPO). Tentokrát si na své přišli milovníci Komárka a Barborky, neboť právě tato dvojice motorových tramvajových vozů zajišťovala vozbu zájemců na dvou větvích, jejichž společným cílem byla zastávka Dolní Vítkovice.

2020 10 10@94@@ul. Vítkovická
Tramvajový motorový vůz ev. č. 94 ,,Komárek".

Číst dál: Historickými tramvajemi pod Vysoké pece

Snížení mezd v Dopravním podniku Ostava?

dpoPo delší době vyjednávání se podařilo Dopravnímu podniku Ostrava a.s. (dále jen DPO) uzavřít na období od roku 2020 do 2023 novou kolektivní smlouvu. V ní došlo mj. k významnému navýšení mezd řidičů o 10 Kč/hod od ledna 2020, dále bylo dojednáno, že každoročně dojde k navýšení mzdových prostředků o 40 mil. Kč. Ovšem z důvodu letošní pandemine koronaviru a krátkodobého uzavření ekonomiky a úbytku cestujících došlo v pokladně statutárního města Ostravy ke značnému poklesu příjmu.

DPO1 (1)

Číst dál: Snížení mezd v Dopravním podniku Ostava?

Zářijové vlakové výluky omezily dopravu na jižní Moravě

Ve druhé polovině měsíce září byly zaráz na více vlakových linkách IDS JMK výluky.Jednalo se o jak dlouhodobé, tak i krátkodobé omezení provozu. Právě z důvodu většího množství výluk bylo možné na vybraných linkách náhradní dopravy za vlaky spatřit jak jezdit nejrůznější soukromé dopravce z různých krajů, zároveň také bylo možné vidět větší množství různých typů autobusů, se kterými se v kraji běžně na linkách nesetkáme. Proto vznikl tento článek, kdy naše redakce vydala vybrané výluky vyfotografovat a přinášíme tak dopravním zájemcům zajímavé fotografie.

Retrobus

Číst dál: Zářijové vlakové výluky omezily dopravu na jižní Moravě

Výběr dopravce

Nové fotografie

prosinec 2020
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt310172431
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Jste zde: