Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Karlovarský kraj si pořídí vlastní flotilu autobusů

Cestující na regionálních autobusových linkách v Karlovarském kraji se v následujících letech dočkají zcela nových bezbariérových vozidel. Kraj na svém facebookovém profilu totiž oznámil, že se jim podařilo získat dotaci víc než půl miliardy korun z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), díky čemuž mohou nakoupit celkem 150 ekologických autobusů s pohonem na CNG. Z celkové předpokládané hodnoty dosahující necelých 800 milionů Kč kraj uhradí pouze desetiprocentní spoluúčast a DPH.

2017 08 24@125@1K4 7041@Karlovy Vary, terminál   odstavná plocha
Autobus Karosa AXER 12 M ev. č. 125 ještě ce starém polepu dopravce Dopravní podnik Karlovy Vary.

Číst dál: Karlovarský kraj si pořídí vlastní flotilu autobusů

Nitra hledá provozovatele MHD

Město Nitra vyhlásí nové výběrové řízení soutěž na dopravce, který bude provozovat městskou hromadnou dopravu. Tato soutěž už byla vyhlášena minulý rok, avšak přihlásil se jen jeden uchazeč, který však nastavil podmínky, který magistrát neakceptoval, a celá soutěž tak byla zrušena. Celková cena zakázky je skoro 129 milionů eur. Smlouva s vítězem má být podepsána od 1.1.2022 na období deseti let, s opcí dalších třech let.

5.6.2018   Bizetova
Ilustrační fotografie: Současný dopravce v Nitře je společnost Arriva Nitra. Na fotografii vidíme jeden z kloubových autobusů Van Hool AG300, který opouští zastávku Bizetova.

Číst dál: Nitra hledá provozovatele MHD

Nové Kontaktní centrum elektronického odbavování cestujících v Jihomoravském kraji

idsjmkVe středu 15. července 2020 bylo slavnostně otevřeno v Jihomoravském kraji již druhé Kontaktní centrum elektronického odbavování cestujících (dále jen EOC) v Jihomoravském kraji (první bylo otevřeno v Brně dne 1. července 2020). Kontaktní centrum se nachází v budově hlavního vlakového nádraží v Břeclavi, tedy v místě s největší koncentrací cestujících, které navíc sousedí s centrálním autobusovým nádražím.

Kontaktní centrum EOC (2)
Slavnostním zahájením v Břeclavi. Na fotografii při stříhání pásky jsou zachyceni zprava starosta Břeclavi pan Bc. Svatopluk Pěček, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pan Bc. Roman Hanák a ředitel společnosti Ing. Jiří Horský.

Číst dál: Nové Kontaktní centrum elektronického odbavování cestujících v Jihomoravském kraji

Letadlo Korean Air poprvé v Ostravě

leos janacek airportVe čtvrtek 16. července 2020 přivítalo Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově poprvé ve své historii letadlo korejského národního dopravce Korean Air. Tento speciální let si u dopravce objednala společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech, která má svůj výrobní závod v Nošovicích. Let byl určen pro přepravu zaměstnanců mezi centrálou společnosti a zmíněným nošovickým závodem.

16.7.2020   Airbus A330 200   Letiště Leoše Janáčka Ostrava (4)
Letadlo Airbus A330-200 společnosti Korean Air.

Číst dál: Letadlo Korean Air poprvé v Ostravě

Brno obdrželo nové kloubové autobusy Solaris

dpmbUlicemi Brna se začne prohánět osm nových kloubových autobusů, dalších dvanáct stejného typu bude postupně přibývat do konce července. Autobusy Solaris Urbino 18 jsou klimatizované a vynikají velkým vnitřním prostorem. Dopravní podnik města Brna za dvacet vozů zaplatí 147 miliónů Kč bez DPH. Během léta dopravce čeká ještě dodávku 20 sólo autobusů značky SOR.

SU 18 Brno
Nové autobusy Solaris Urbino 18 v Brně. Foto: Dopravní podnik města Brna a.s.

„Nákupem dvaceti kloubových a dvaceti sólo autobusů v letošním roce přistupujeme k výrazné obnově vozového parku autobusů. V případě autobusů SOLARIS Urbino 18 se jedná se o moderní vozy, které pro větší komfort cestujících vedle klimatizace přináší i zvětšený prostor u druhých dveří umožňující rychlý nástup a výstup z vozidla,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Číst dál: Brno obdrželo nové kloubové autobusy Solaris

Výběr dopravce

Nové fotografie

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Poslední příspěvky:
Nepodařilo se načíst příspěvky.
Jste zde: