Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Ostrava má muzejní minibus

dpoSbírka historických vozidel Dopravního podniku Ostrava a.s. (dále jen DPO) se v uplynulých dnech rozrostla o další kus, tentokrát z řad autobusů. Vozidlem zachovaným pro další generace se stal minibus Fiat MAVE CiBus ENA 3Z, který u DPO jezdil pod ev. č. 7302 od roku 2007.

2013 02 06@7302@5T3 3834@Poliklinika (1)
Ostravský minibus Fiat MAVE CiBus ENA 3Z ev. č. 7302 vypravený na linku č. 96 pauzuje na konečné zastávce Poliklinika.

Číst dál: Ostrava má muzejní minibus

Oslavy 80. let autobusové dopravy v Opavě

mdpo noveNa zářijové odpoledne si Městský dopravní podnik Opava (dále jen MDPO) připravil připomínku 80 let od zahájení autobusového provozu a také 65 let od ukončení provozu tramvají. Dne 25. září 2021 otevřel své brány MDPO a uspořádal den otevřených dveří.

2021 09 25@204@1TP 8390@Vozovna MDPO a.s.
Autobusy zleva: Karosa C 954 E, Karosa ŠM 11, Škoda 706 RO a Praga RND.

Číst dál: Oslavy 80. let autobusové dopravy v Opavě

Škoda Transportation zahajuje zkoušky nového elektrobusu Škoda E’CITY pro Prahu

DPP2První ze série 14 dvoupólových bateriových elektrobusů Škoda 36BB E’CITY, které Dopravní podnik hl. m. Prahy (dálé jen DPP) vysoutěžil ve veřejné zakázce, vyjede  do plzeňských ulic na zkušební jízdy bez cestujících. Během nich bude výrobce, skupina Škoda Transportation, testovat základní vozové funkce v rámci přípravy na homologaci elektrobusu pro provoz v ČR. Vozidlo je již v základních barvách nového jednotného stylu PID a fanoušci MHD jej v následujících dnech uvidí především na trase z Borských Polí, přes náměstí Milady Horákové do Černic, odkud se přes přivaděč na Přeštice bude vracet zpět na Borská Pole. DPP a Škoda Transportation plánují elektrobus představit veřejnosti na letošním, jubilejním 10. ročníku středoevropského veletrhu autobusů CZECHBUS v Praze.

Škoda E’CITY
Elektrobus Škoda 36BB E’CITY pro DPP.

Číst dál: Škoda Transportation zahajuje zkoušky nového elektrobusu Škoda E’CITY pro Prahu

V České Lípě oslavili 60 let pravidelné autobusové dopravy

ceskalipaNěkolik stovek návštěvníků si nenechalo ujít oslavy 60 let pravidelné autobusové dopravy v České Lípě, které se konaly v sobotu 18. září 2021. Oslavy měly podobu Dne s historickými autobusy BusLine a symbolickým zahájením byl křest dvou nových autobusů Iveco Crossway. Přítomní se tak mohli přesvědčit na vlastní oči, jaký kus cesty tento způsob dopravy za pár desítek let urazil, především pokud jde o komfort cestujících.

Oslavy zorganizovala českolipská radnice ve spolupráci s provozovatelem místní MHD společností BusLine MAD Česká Lípa s.r.o. Křtu jednoho z autobusů se ujala starostka města Česká Lípa paní Jitka Volfová. Křest okomentovala slovy: „Spolupráce s firmou BusLine je příkladná, společně usilujeme o to, aby doprava v našem městě pružně reagovala na potřeby zdejších občanů, aby byla pohodlná, spolehlivá a dostupná pro všechny.“

BusLine   Česká Lípa (3)
Křest nového autobusu Iveco Crossway.

Číst dál: V České Lípě oslavili 60 let pravidelné autobusové dopravy

Práce na stavbě nové tramvajové trati k brněnskému Univerzitnímu Kampusu se naplno rozjely

dpmb

Rok 2020
V minulých týdnech neuniklo žádnému člověku, pohybujícímu se v okolí brněnského Kampusu a ve Starém Lískovci, že se naplno rozjely stavební práce na stavbě nové tramvajové trati, která bude spojovat uzel Starý Lískovec Osová s uzlem u nemocnice Bohunice, a bude vedena převážně v tunelu. Linka č. 8 tak v budoucnu zajistí přímé, rychlejší a bez dopravních komplikací spojení Kampusu s centrem města, uleví doposud přetíženým trolejbusovým a autobusovým linkám, které dopravu stovek tisíc lidí do této oblasti zajišťují.

Mezi největší stavební práce patří odtěžování a odvoz zeminy v prostoru mezi Kampusem a Mikuláškovým náměstím, odkud bude zahájena ražba samotného tunelu a kde bude v budoucnu stát tramvajová zastávka pracovně nazvaná „Nová Jihlavská“ – viz. fotografie níže.  Probíhá zde také vrtání pilotů pro zajištění samotné stavební jámy. Na samotném Mikuláškově náměstí u domova důchodců probíhá vybagrování svrchní vrstvy zeminy – viz. fotografie níže. Další fotografie  mapuje stavební práce přímo na ulici Jihlavské, kde probíhala přeložka inženýrských sítí.

6.6.2021   Nová Jihlavská

Číst dál: Práce na stavbě nové tramvajové trati k brněnskému Univerzitnímu Kampusu se naplno rozjely

Výběr dopravce

Nové fotografie

říjen 2021
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Jste zde: