Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Městský dopravní podnik Opava nakoupí nové trolejbusy

MDPO

Název projektu: Pořízení trolejbusů MDPO, a.s.
Nositel projektu: Městský dopravní podnik Opava, a.s.
Dotace z ROP Moravskoslezsko:27,3 mil. Kč

Městský dopravní podnik Opava a.s. (dále jen MDPO a.s.) zakoupí na základě ukončeného výběrového řízení sedm nových nízkopodlažních trolejbusů. Výhercem se stala plzeňská společnost Škoda Electric a.s., dodá trolejbusy typu Škoda 26 Tr Solaris. Pro opavské cestující nejsou tyto trolejbusy žádnou novinkou MDPO a.s. k dnešnímu dni má ve svém vozovém parku již šest vozidel tohoto typu označených evidenčními čísly 301 až 306. 

Tyto trolejbusy podnik pořídil s podporou evropské dotace 24 milionů korun z ROP Moravskoslezsko a dalších 20,6 milionu korun využil na pořízení dvanácti autobusů Irisbus Citelis 12 M.

První trolejbusy Škoda 26 Tr Solaris dorazí do Opavy do konce srpna tohoto roku v počtu pěti kusů. Zbylé dva kusy dorazí na jaře roku 2015. Plán na nákup nových trolejbusů měl MDPO a.s. ještě před nešťastným požárem vozovny ze dne 20. října 2013, kde úplně shořelo celkem sedm trolejbusů. 

Číst dál: Městský dopravní podnik Opava nakoupí nové trolejbusy

7. mezinárodní konference Perspektivy rozvoje a využití CNG/LNG v dopravě

cpsČeský plynárenský svaz dne 19. února 2014 uspořádal již sedmý ročník mezinárodní konference PERSPEKTIVY ROZVOJE A VYUŽITÍ CNG/LNG V DOPRAVĚ. Konference se účastnil i výkonný ředitel Evropské asociace pro zemní plyn a biometan v dopravě (NGVA Europe) Lennart Pilskog.

19.2.2014 - N...
19.2.2014 - N...
19.2.2014 - N...

Záběry z konference Perspektivy rozvoje a využití CNG/LNG v dopravě

Ve třech přednáškových blocích zaznělo 13 odborných přednášek, nabízíme jejich přehled:

● Výhody/nevýhody lokalit CNG stanic s připojením na VTL síť Jan Ruml, výkonný ředitel ČPS, ČR.
● pozdrav nového generálního sekretáře NGV Europe Lennart Pilskog, generální sekretář, NGV Europe, Španělsko

1. blok přednášek - Legislativou k odstranění překážek v rozvoji CNG a LNG:
● Čistá mobilita z pohledu MŽP – Miloš Křepelka, ředitel odboru MŽP, ČR
● Kvalita zemního plynu pro plničky CNG – Václav Koza, VŠCHT Praha, ČR
● Výklad platných předpisů pro CNG (TDG, TPG) – Vojtěch Kaksa, RWE Distribuční služby, s.r.o., ČR

2. blok přednášek – Nové trendy v NGV – vozidla, infrastruktura a možnosti trhu
● CNG jako alternativní palivo – Martin Hrdlička, vedoucí vývoje podvozků a agregátu, ŠKODA AUTO, a.s., ČR
● Srovnání emisí výfukových plynů a výkonu automobilu s pohonem na benzín a CNG – Andrzej Szczotka, BOSMAL         Automotive R&D Institute Ltd., Polsko
● Euro 6 – komplexní boj s emisemi – Jan Vodstrčil, manažer homologace, Iveco Czech Republic, a.s., ČR
● CNG CardCentrum, možnosti systému a jeho další vývoj – Pavel Libich – obchodní ředitel, UNIDATAZ s.r.o., ČR

Číst dál: 7. mezinárodní konference Perspektivy rozvoje a využití CNG/LNG v dopravě

Arriva kupuje společnost CUP TOUR bus

arriva-maleArriva Praha s.r.o. se k 1. březnu 2014 stala jediným akcionářem společnosti CUP TOUR bus, s.r.o. a posiluje tak své postavení na trhu autobusové dopravy v regionu středních Čech a spojení mezi Prahou a Příbramí. CUP TOUR bus bude k 1.7.2014 plně integrován do Arriva Praha. Všechny stávající linky zůstávají zachovány.
 
„Akvizice CUP TOUR busu je dalším krokem k posílení a rozvoji našeho působení v Středočeském kraji a jeho spojení s hlavním městem Prahou. Tento region je pro nás důležitý, což ostatně potvrzuje i loňská akvizice společnosti Probo Bus,“ říká Daniel Adamka, generální ředitel Arriva v České republice.

CUP TOUR bus, s.r.o. zahájil svoji činnost v roce 1997. Zajišťuje primárně veřejnou linkovou autobusovou dopravu mezi Příbramí a Prahou a dále poskytuje služby cestovního ruchu.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Arriva Praha s.r.o.

Hotelbus na veletrhu Dovolená a region 2014

Ve dnech 7. – 9. března 2014 se na výstavišti na Černé louce v Ostravě konal tradiční veletrh Dovolená a region. Kromě výstavních stánků v hlavním pavilonu mělo navíc šest cestovních kanceláří k vidění zástupce svých vozových parků na venkovní ploše před pavilonem.Konkrétně se jednalo o tyto společnosti:

dopravce Josef Ševčík z Vratimova představil návštěvníkům nejnovější autobus VDL Futura 2 FHD2 139-460

7T9 0201 - 7....
7T9 0201 - 8....


společnost Jokratour se prezentovala třínápravovým autobusem MAN Lion‘s Coach L. 

4Z1 7484 - 7....

Číst dál: Hotelbus na veletrhu Dovolená a region 2014

Arriva získává jubilejní pětitisící vyrobený autobus značky SOR

arriva-maleDopravní skupina Arriva převzala od výrobce autobusů SOR Libchavy jeho pětitisící vyrobený autobus. Jedná se o vozidlo typového označení SOR CN 12, které je v barevném korporátním designu společnosti Arriva. Autobus je součástí dodávky 17 vozidel (3x SOR CN 10.5 a 14x SOR CN 12) určené pro obnovu vozového parku společnosti Arriva Praha s využitím finančních prostředků poskytnutých z Regionálního operačního programu NUTS II Střední Čechy (ROP SČ). Výše poskytnuté dotace činí 26 359 000 korun. Záměrem tohoto projektu realizovaného v období od září 2012 do června 2014 je modernizace vozového parku nákupem nových nízkopodlažních ekologických autobusů, které umožní komfortní přepravu osob se sníženou pohyblivostí a orientací. Pořízené autobusy jsou postupně nasazovány na linky v oblastech Příbramska, Březnicka, Sedlčanska a Dobříšska s přesahem do hlavního města Prahy a jsou provozovány v závazku veřejné služby Středočeského kraje.

„Pořízený autobus je dalším vozidlem v novém barevném provedení skupiny Arriva, které zařadíme do našeho vozového parku, konkrétně do provozovny v Příbrami. Výrobce autobusů SOR Libchavy je našim největším dodavatelem městských a meziměstských autobusů, které jezdí pod značkou Arriva v Čechách a na Moravě,“ uvedl při slavnostním předání nového vozidla ve výrobním závodě Daniel Adamka, generální ředitel Arriva Transport Česká republika. „Kromě dieselových autobusů jsou dodávány společností SOR skupině Arriva i vozidla s pohonem na CNG, které jezdí převážně na Moravě,“ dodal.

- 4.3.2014 -...
- 4.3.2014 -...
- 4.3.2014 -...

Jubilejní 5000. vůz značky SOR pro Arriva Praha

Číst dál: Arriva získává jubilejní pětitisící vyrobený autobus značky SOR

Výběr dopravce

Nové fotografie

únor 2021
Po181522
Út291623
St3101724
Čt4111825
5121926
So6132027
Ne7142128
Jste zde: