Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

7. mezinárodní konference Perspektivy rozvoje a využití CNG/LNG v dopravě

cpsČeský plynárenský svaz dne 19. února 2014 uspořádal již sedmý ročník mezinárodní konference PERSPEKTIVY ROZVOJE A VYUŽITÍ CNG/LNG V DOPRAVĚ. Konference se účastnil i výkonný ředitel Evropské asociace pro zemní plyn a biometan v dopravě (NGVA Europe) Lennart Pilskog.

19.2.2014 - N...
19.2.2014 - N...
19.2.2014 - N...

Záběry z konference Perspektivy rozvoje a využití CNG/LNG v dopravě

Ve třech přednáškových blocích zaznělo 13 odborných přednášek, nabízíme jejich přehled:

● Výhody/nevýhody lokalit CNG stanic s připojením na VTL síť Jan Ruml, výkonný ředitel ČPS, ČR.
● pozdrav nového generálního sekretáře NGV Europe Lennart Pilskog, generální sekretář, NGV Europe, Španělsko

1. blok přednášek - Legislativou k odstranění překážek v rozvoji CNG a LNG:
● Čistá mobilita z pohledu MŽP – Miloš Křepelka, ředitel odboru MŽP, ČR
● Kvalita zemního plynu pro plničky CNG – Václav Koza, VŠCHT Praha, ČR
● Výklad platných předpisů pro CNG (TDG, TPG) – Vojtěch Kaksa, RWE Distribuční služby, s.r.o., ČR

2. blok přednášek – Nové trendy v NGV – vozidla, infrastruktura a možnosti trhu
● CNG jako alternativní palivo – Martin Hrdlička, vedoucí vývoje podvozků a agregátu, ŠKODA AUTO, a.s., ČR
● Srovnání emisí výfukových plynů a výkonu automobilu s pohonem na benzín a CNG – Andrzej Szczotka, BOSMAL         Automotive R&D Institute Ltd., Polsko
● Euro 6 – komplexní boj s emisemi – Jan Vodstrčil, manažer homologace, Iveco Czech Republic, a.s., ČR
● CNG CardCentrum, možnosti systému a jeho další vývoj – Pavel Libich – obchodní ředitel, UNIDATAZ s.r.o., ČR

Číst dál: 7. mezinárodní konference Perspektivy rozvoje a využití CNG/LNG v dopravě

Arriva kupuje společnost CUP TOUR bus

arriva-maleArriva Praha s.r.o. se k 1. březnu 2014 stala jediným akcionářem společnosti CUP TOUR bus, s.r.o. a posiluje tak své postavení na trhu autobusové dopravy v regionu středních Čech a spojení mezi Prahou a Příbramí. CUP TOUR bus bude k 1.7.2014 plně integrován do Arriva Praha. Všechny stávající linky zůstávají zachovány.
 
„Akvizice CUP TOUR busu je dalším krokem k posílení a rozvoji našeho působení v Středočeském kraji a jeho spojení s hlavním městem Prahou. Tento region je pro nás důležitý, což ostatně potvrzuje i loňská akvizice společnosti Probo Bus,“ říká Daniel Adamka, generální ředitel Arriva v České republice.

CUP TOUR bus, s.r.o. zahájil svoji činnost v roce 1997. Zajišťuje primárně veřejnou linkovou autobusovou dopravu mezi Příbramí a Prahou a dále poskytuje služby cestovního ruchu.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Arriva Praha s.r.o.

Hotelbus na veletrhu Dovolená a region 2014

Ve dnech 7. – 9. března 2014 se na výstavišti na Černé louce v Ostravě konal tradiční veletrh Dovolená a region. Kromě výstavních stánků v hlavním pavilonu mělo navíc šest cestovních kanceláří k vidění zástupce svých vozových parků na venkovní ploše před pavilonem.Konkrétně se jednalo o tyto společnosti:

dopravce Josef Ševčík z Vratimova představil návštěvníkům nejnovější autobus VDL Futura 2 FHD2 139-460

7T9 0201 - 7....
7T9 0201 - 8....


společnost Jokratour se prezentovala třínápravovým autobusem MAN Lion‘s Coach L. 

4Z1 7484 - 7....

Číst dál: Hotelbus na veletrhu Dovolená a region 2014

Arriva získává jubilejní pětitisící vyrobený autobus značky SOR

arriva-maleDopravní skupina Arriva převzala od výrobce autobusů SOR Libchavy jeho pětitisící vyrobený autobus. Jedná se o vozidlo typového označení SOR CN 12, které je v barevném korporátním designu společnosti Arriva. Autobus je součástí dodávky 17 vozidel (3x SOR CN 10.5 a 14x SOR CN 12) určené pro obnovu vozového parku společnosti Arriva Praha s využitím finančních prostředků poskytnutých z Regionálního operačního programu NUTS II Střední Čechy (ROP SČ). Výše poskytnuté dotace činí 26 359 000 korun. Záměrem tohoto projektu realizovaného v období od září 2012 do června 2014 je modernizace vozového parku nákupem nových nízkopodlažních ekologických autobusů, které umožní komfortní přepravu osob se sníženou pohyblivostí a orientací. Pořízené autobusy jsou postupně nasazovány na linky v oblastech Příbramska, Březnicka, Sedlčanska a Dobříšska s přesahem do hlavního města Prahy a jsou provozovány v závazku veřejné služby Středočeského kraje.

„Pořízený autobus je dalším vozidlem v novém barevném provedení skupiny Arriva, které zařadíme do našeho vozového parku, konkrétně do provozovny v Příbrami. Výrobce autobusů SOR Libchavy je našim největším dodavatelem městských a meziměstských autobusů, které jezdí pod značkou Arriva v Čechách a na Moravě,“ uvedl při slavnostním předání nového vozidla ve výrobním závodě Daniel Adamka, generální ředitel Arriva Transport Česká republika. „Kromě dieselových autobusů jsou dodávány společností SOR skupině Arriva i vozidla s pohonem na CNG, které jezdí převážně na Moravě,“ dodal.

- 4.3.2014 -...
- 4.3.2014 -...
- 4.3.2014 -...

Jubilejní 5000. vůz značky SOR pro Arriva Praha

Číst dál: Arriva získává jubilejní pětitisící vyrobený autobus značky SOR

Jmenování nového generálního ředitele Arriva pro Českou republiku

Daniel AdamkaPraha 5. března 2014 - Daniel Adamka (36) byl k 1. březnu 2014 jmenován generálním ředitelem Arriva Transport Česká republika se zodpovědností za řízení celé skupiny Arriva v České republice. V této pozici vystřídá pana Radima Nováka, současného generálního ředitele Arriva střední a východní Evropa.

Pan Adamka bude odpovídat za řízení a integraci všech společností, které historicky patřily do skupin Arriva, bývalé Veolia Transport a Abellio. Postaví se tak do čela nejvýznamnějšího soukromého veřejného dopravce, jehož provozy v České republice zaměstnávají přes 3200 zaměstnanců a provozují téměř 2000 autobusů a 5 vlaků.

„Po integraci všech společností jsou mými dalšími prioritami rozvoj železniční dopravy a účast ve výběrových řízeních. Máme jedinečnou možnost využít silného mezinárodního know-how, díky kterému budeme nabízet nové služby pro cestující i optimální dopravní řešení pro zadavatele dopravy v městech i regionech. V neposlední řadě budeme pokračovat v zavádění ekologických řešení,“ říká Daniel Adamka.

Radim Novák, generální ředitel Arriva střední a východní Evropa k jmenování poznamenává: „Daniel měl klíčovou roli při růstu skupiny a rozvoji nových služeb v České republice. Jsem si jistý, že bude vynikajícím generálním ředitelem České republiky a nadále posílí naši pozici, kterou jsme si na trhu České republice vybudovali. Bude se moci opřít o tým profesionálů ze všech integrovaných společností.“

Číst dál: Jmenování nového generálního ředitele Arriva pro Českou republiku

Výběr dopravce

Nové fotografie

leden 2021
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Jste zde: