Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova odprodal tramvaje na Ukrajinu

V letošním roce odprodal Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova (dále jen DPmMaL) větší množství tramvají T3SU, resp. T3SUCS. Jednalo se převážně o nadbytečné vozy dopravního podniku. Začátkem roku byla totiž provedena tzv. optimalizace dopravy na Mostecku, a tak již není zapotřebí tak velké množství vozů. 

První dvojice vozů T3SU mosteckou vozovnu opustila již 6. února 2013, jednalo se o vozy ev. č. 224 a 271. Ty byly odprodány na Ukrajinu do města Oděsy. Vůz ev. č. 224 zasáhl do tamního provozu již 23.2.2013 pod ev. č. 7112 a byl mu ponechán červenožlutý nátěr DPmMaL , druhý vůz do ulic Oděsy vyrazil až o několik měsíců později, jelikož se ještě podroboval obnově laku, kdy místo dlouholetého bílého nátěru obdržel nátěr červeno-krémový, a bylo mu přiděleno ev. č. 7114. Tato ev. č. jsou ex-mosteckým vozům přidělována s ohledem na dříve zařazené vozy T3SUCS z Prahy, kterým zůstala původní pražská čísla.

224 - 22.2.20...
 

Odprodaná tramvaj T3SU (ev. č. 224)

Číst dál: Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova odprodal tramvaje na Ukrajinu

Arriva Východní Čechy modernizuje vozový park, pořizuje nové autobusy pro Pardubický kraj

Společnost Arriva Východní Čechy uvádí do provozu nové autobusy pro zajištění dopravní obslužnosti vybraných lokalit Pardubického kraje. Jedná se o jedno malokapacitní vozidlo First výrobce Rošero – P v městském provedení (First FCLLI) a dva autobusy SOR C 10.5. Do konce letošního roku budou pořízeny dopravcem ještě další dva autobusy značky SOR stejného typu. Midibus First FCLLI, první vozidlo tohoto typu, které bude jezdit v Pardubickém kraji, bude nasazen na linkách na Hlinecku, nově pořízenými autobusy SOR se cestující svezou na Chrudimsku a Pardubicku. Vozidla jsou vybavena novým informačním systémem, který splňuje nejnovější požadavky organizátora dopravy Oredo.

19.7.2013 - J...

Jaromír Dušek náměstek hejtmana PK a Jindřich Poláček GR Arriva VC

„Zakoupením těchto vozidel nejen modernizujeme náš vozový park, přispíváme ekologizaci a zvyšujeme komfort pro cestující, ale především reagujeme na požadavky Pardubického kraje ohledně provozu menších a úspornějších autobusů na méně či středně vytížené linky,“ vysvětlil Jindřich Poláček, generální ředitel Arriva Východní Čechy. „Vozidla budou na linky nasazována postupně, nejpozději však v pondělí 22. července 2013. Autobusy SOR C 10.5 nahradí dosluhující vozidla Karosa C 934,“ dodal Poláček.

Číst dál: Arriva Východní Čechy modernizuje vozový park, pořizuje nové autobusy pro Pardubický kraj

Výroba autobusů v České republice roste, poptávka převyšuje nabídku

Výrobce autobusů Iveco zavede ve svém závodě ve Vysokém Mýtě díky vysoké poptávce po produktech zde vyráběných pracovní soboty. Zatímco výroba nákladních vozidel v ČR prudce propadla, autobusů se vyrábí již tolik, jako např. v roce 1985.

Společnost Iveco Czech Republic má na druhé pololetí tolik objednávek, že zavede pracovní soboty. Generální ředitel firmy Pavel Pachovský týdeníku Ekonom sdělil, že vysokomýtská firma také využije většího množství agenturních pracovníků. Konkrétní potřebu právě propočítává.

Daří se rovněž autobusům SOR, takže Česká republika letos mimořádně posiluje svou pozici v sektoru. „V přepočtu na milion obyvatel se v Česku loni vyrobilo nejvíce autobusů na světě,“ uvedl ředitel Sdružení automobilového průmyslu Antonín Šípek.

Číst dál: Výroba autobusů v České republice roste, poptávka převyšuje nabídku

Nové autobusy za přispění evropských peněz

Společnost Arriva Praha s.r.o. (dříve Veolia Transport Praha s.r.o.) zahájila projekt modernizace vozového parku „Moderní autobusy společnosti VEOLIA TRANSPORT“ s využitím finančních prostředků poskytnutých z Regionálního operačního programu NUTS II Střední Čechy (ROP SČ). Výše poskytnuté dotace činí 26 359 000 korun.

Záměrem tohoto projektu realizovaného firmou Arriva Praha (Veolia Transport Praha) v období od září 2012 do června 2014 je modernizace vozového parku nákupem 17 nových nízkopodlažních autobusů splňujících emisní normu EURO 5, které umožní komfortní přepravu osob se sníženou pohyblivostí a orientací. Z tohoto důvodu budou vozidla vybaveny výklopnou mechanickou plošinou umožňující snadný nástup i výstup cestujícím na invalidním vozíku i rodičům s kočárky.

Číst dál: Nové autobusy za přispění evropských peněz

Na karlovarském filmovém festivalu se jezdilo na CNG

KV busJiž sedmým rokem jezdili nejen návštěvníci Filmového festivalu v Karlových Varech CNG autobusy. Zdejší dopravní podnik totiž sází na stlačený zemní plyn. Dnes provozuje 20 CNG autobusů a od roku 2007 s nimi postupně najel 3,5 milionů kilometrů. To odpovídá spotřebě 1,33 milionu kg CNG. Od roku 2010 je zde v provozu i vyhlídkový autovláček s pohonem na CNG, který rozvážel filmové diváky po centru Karlových Varů a ročně ujede téměř 12 tisíc km.

Číst dál: Na karlovarském filmovém festivalu se jezdilo na CNG

Výběr dopravce

Nové fotografie

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Poslední příspěvky:
Nepodařilo se načíst příspěvky.
Jste zde: