Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Změny jízdních řádů na linkách MHD v Ostravě od 30. června 2019

dpoS platností od neděle 30. června 2019 do soboty 31. srpna 2019 budou na linkách Dopravního podniku Ostrava platit letní jízdní řády. Z tohoto důvodu bude na vybraných linkách provoz částečně omezen nebo dočasně zastaven. Dále, s ohledem na probíhající a plánované rekonstrukce ulic na území města dojde ke změně organizace dopravy části autobusových a všech trolejbusových linek.

Přehled změn:

Linka č. 6
bude v době přepravní špičky provozována v 30minutovém intervalu.

Linka č. 9
bude provozována pouze nočními spoji v trase Plynárny – Vřesinská a zpět. Denní provoz zastaven.

Linky č. 20, 92 a 109
budou mít zasteven provoz po celou dobu platnosti letních jízdních řádů.

Číst dál: Změny jízdních řádů na linkách MHD v Ostravě od 30. června 2019

Změny tarifu jízdného na linkách MHD v Opavě od 1. července

mdpo noveOd 1. července 2019 dochází k úpravám tarifů jízdného v prostředcích MHD v Opavě.

U naprosté novinky – placení bankovními kartami – je cena jednotlivého jízdného 13 Kč. Možnost této platby je pilotně ve všech trolejbusech. U platby z elektronické peněženky se cestující mohou těšit na snížení sazby na 12 Kč, všechny druhy časového jízdného ODIS zůstávají ve stejné výši. Jediným navýšením je zvýšení jízdného platbou v hotovosti o 2 Kč, a to z důvodu pokrytí vysokých nákladů na manipulaci s velkým množstvím mincí.

2018 11 10@314@@Divadlo (1)
Ilustrační fotografie: Trolejbusy Škoda 14 Tr M ev. č. 78 a Škoda 32 Tr SOR poblíž zastávky Divadlo.

Číst dál: Změny tarifu jízdného na linkách MHD v Opavě od 1. července

Arriva zavádí během letních prázdnin změny na trase Teplice–Praha

arriva nove db companyNa pravidelné lince Arriva Express mezi Teplicemi a Prahou dozná jízdní řád po dobu prázdnin několika změn. Celkový počet autobusových spojů se lehce sníží, provoz během státních svátků však zůstane zachován. Platnost nového jízdního řádu začíná v pondělí 1. července 2019 a potrvá až do konce srpna.

„Po dobu letních prázdnin dočasně snižujeme počet našich expresů mezi Teplicemi a Prahou, které denně vyjedou. V pracovní dny pojede o prázdninách z Prahy i Teplic shodně 11 spojů, o víkendech devět. Přestože je kapacita našich autobusů 59 míst, rád bych cestujícím doporučil, aby si své lístky zarezervovali včas, třeba přes internet z pohodlí domova,“ upozorňuje Petr Čihák, ředitel společnosti Arriva City. Arriva tak během prázdnin dočasně vypraví v pracovní dny celkem 22 místo 28 spojů a o víkendech místo 24 spojů o šest méně. O svátcích 5. a 6. července pojedou spoje jako v sobotu. Jízdní řád je k dispozici na webu společnosti Arriva.

Arriva Express nahled

Číst dál: Arriva zavádí během letních prázdnin změny na trase Teplice–Praha

Arriva Expressy pojedou o prázdninách bez omezení

arriva nove db companyProvoz na linkách Arriva Express bude o letních prázdninách pokračovat bez omezení. Cestující mohou vyrazit o dovolených na výlet z moravské metropole do Přerova nebo Olomouce a naopak.

„V letošním roce neplánujeme žádná omezení ani snížení počtu spojů. Naše expresy pojedou nadále podle platného jízdního řádu celoročně. Přesto bych cestujícím doporučil, aby si místa zarezervovali včas, třeba přes internet z pohodlí domova,“ zmiňuje ředitel společnosti Arriva Morava Jaromír Walaski.

Arriva Express nahled

Číst dál: Arriva Expressy pojedou o prázdninách bez omezení

Teplické cyklobusy rozšiřují provoz o prázdninách i na všední dny

arriva nove db companyOd 29. června se teplickými cyklobusy svezete častěji, a to po celé období letních prázdnin. Linka 493 z Teplic do Dolní Moldavy bude jezdit jednou denně také ve všední dny tam i zpátky. Poplatek za přepravu kola činí 20 Kč. Souprava autobusu s přívěsem uveze dvacet kol.

Linka 493 z Teplic do Moldavy rozšíří o letních prázdninách provoz i na všední dny. „O prázdninách očekáváme velký zájem o cestování s kolem. V loňském roce se nám to osvědčilo, a proto i v letošním roce mohou cestující využít naše cyklobusy,“ zdůvodňuje krok Petr Havlík, obchodní ředitel společnosti Arriva City. Cyklobus bude ve všední dny jezdit z Teplic jednou denně v 8.00 a v Dolní Moldavě bude v 8.41, zpátky pak zamíří v 9.11 a v Teplicích bude v 9.55. Stejně jako vloni vozí linky 484 a 493 cyklisty z Teplic do Krušných hor. Sezona ve všední dny končí 1. září.

@@4T4 8912@
Ilustrační obrázek cyklobusu v barvách dopravce Veolia Transport Morava a.s.

Číst dál: Teplické cyklobusy rozšiřují provoz o prázdninách i na všední dny

Výběr dopravce

Nové fotografie

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Poslední příspěvky:
Nepodařilo se načíst příspěvky.
Jste zde: