Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Kavárna POTMĚ po roce opět v Ostravě

Stejně jako v loňském roce, i letos do Ostravy zavítala Kavárna POTMĚ, patřící pod Světlušku, která je projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu. Speciálně upravený prototyp autobusu SOR CITY NB 18 mohli zájemci navštívit u vchodu do OC Nová Karolina v centru Ostravy ve dnech 18. až 20. července 2013. Černočernou kávu uvařenou nevidomými tak zde mohli ochutnat nejen Ostravané, ale i návštěvníci hudebního festivalu Colours of Ostrava a doprovodného Festivalu v ulicích.

Po ostravské zastávce jej čeká v závěru července severočeský Liberec. Během léta pak tým nevidomých kavárníků černého autobusu navštíví ještě štace v Panenském Týnci, Brně, Jičíně a na konci září své druhé turné po České republice zakončí v Olomouci.

2AS 7101 - 20...
2AS 7101 - 20...
2AS 7101 - 20...
2AS 7101 - 20...
2AS 7101 - 20...
     

Několik fotografií vozu SOR CITY NB 18, který prezentuje projekt Kavárna POTMĚ

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova odprodal tramvaje na Ukrajinu

V letošním roce odprodal Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova (dále jen DPmMaL) větší množství tramvají T3SU, resp. T3SUCS. Jednalo se převážně o nadbytečné vozy dopravního podniku. Začátkem roku byla totiž provedena tzv. optimalizace dopravy na Mostecku, a tak již není zapotřebí tak velké množství vozů. 

První dvojice vozů T3SU mosteckou vozovnu opustila již 6. února 2013, jednalo se o vozy ev. č. 224 a 271. Ty byly odprodány na Ukrajinu do města Oděsy. Vůz ev. č. 224 zasáhl do tamního provozu již 23.2.2013 pod ev. č. 7112 a byl mu ponechán červenožlutý nátěr DPmMaL , druhý vůz do ulic Oděsy vyrazil až o několik měsíců později, jelikož se ještě podroboval obnově laku, kdy místo dlouholetého bílého nátěru obdržel nátěr červeno-krémový, a bylo mu přiděleno ev. č. 7114. Tato ev. č. jsou ex-mosteckým vozům přidělována s ohledem na dříve zařazené vozy T3SUCS z Prahy, kterým zůstala původní pražská čísla.

224 - 22.2.20...
 

Odprodaná tramvaj T3SU (ev. č. 224)

Číst dál: Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova odprodal tramvaje na Ukrajinu

Arriva Východní Čechy modernizuje vozový park, pořizuje nové autobusy pro Pardubický kraj

Společnost Arriva Východní Čechy uvádí do provozu nové autobusy pro zajištění dopravní obslužnosti vybraných lokalit Pardubického kraje. Jedná se o jedno malokapacitní vozidlo First výrobce Rošero – P v městském provedení (First FCLLI) a dva autobusy SOR C 10.5. Do konce letošního roku budou pořízeny dopravcem ještě další dva autobusy značky SOR stejného typu. Midibus First FCLLI, první vozidlo tohoto typu, které bude jezdit v Pardubickém kraji, bude nasazen na linkách na Hlinecku, nově pořízenými autobusy SOR se cestující svezou na Chrudimsku a Pardubicku. Vozidla jsou vybavena novým informačním systémem, který splňuje nejnovější požadavky organizátora dopravy Oredo.

19.7.2013 - J...

Jaromír Dušek náměstek hejtmana PK a Jindřich Poláček GR Arriva VC

„Zakoupením těchto vozidel nejen modernizujeme náš vozový park, přispíváme ekologizaci a zvyšujeme komfort pro cestující, ale především reagujeme na požadavky Pardubického kraje ohledně provozu menších a úspornějších autobusů na méně či středně vytížené linky,“ vysvětlil Jindřich Poláček, generální ředitel Arriva Východní Čechy. „Vozidla budou na linky nasazována postupně, nejpozději však v pondělí 22. července 2013. Autobusy SOR C 10.5 nahradí dosluhující vozidla Karosa C 934,“ dodal Poláček.

Číst dál: Arriva Východní Čechy modernizuje vozový park, pořizuje nové autobusy pro Pardubický kraj

Výroba autobusů v České republice roste, poptávka převyšuje nabídku

Výrobce autobusů Iveco zavede ve svém závodě ve Vysokém Mýtě díky vysoké poptávce po produktech zde vyráběných pracovní soboty. Zatímco výroba nákladních vozidel v ČR prudce propadla, autobusů se vyrábí již tolik, jako např. v roce 1985.

Společnost Iveco Czech Republic má na druhé pololetí tolik objednávek, že zavede pracovní soboty. Generální ředitel firmy Pavel Pachovský týdeníku Ekonom sdělil, že vysokomýtská firma také využije většího množství agenturních pracovníků. Konkrétní potřebu právě propočítává.

Daří se rovněž autobusům SOR, takže Česká republika letos mimořádně posiluje svou pozici v sektoru. „V přepočtu na milion obyvatel se v Česku loni vyrobilo nejvíce autobusů na světě,“ uvedl ředitel Sdružení automobilového průmyslu Antonín Šípek.

Číst dál: Výroba autobusů v České republice roste, poptávka převyšuje nabídku

Nové autobusy za přispění evropských peněz

Společnost Arriva Praha s.r.o. (dříve Veolia Transport Praha s.r.o.) zahájila projekt modernizace vozového parku „Moderní autobusy společnosti VEOLIA TRANSPORT“ s využitím finančních prostředků poskytnutých z Regionálního operačního programu NUTS II Střední Čechy (ROP SČ). Výše poskytnuté dotace činí 26 359 000 korun.

Záměrem tohoto projektu realizovaného firmou Arriva Praha (Veolia Transport Praha) v období od září 2012 do června 2014 je modernizace vozového parku nákupem 17 nových nízkopodlažních autobusů splňujících emisní normu EURO 5, které umožní komfortní přepravu osob se sníženou pohyblivostí a orientací. Z tohoto důvodu budou vozidla vybaveny výklopnou mechanickou plošinou umožňující snadný nástup i výstup cestujícím na invalidním vozíku i rodičům s kočárky.

Číst dál: Nové autobusy za přispění evropských peněz

Výběr dopravce

Nové fotografie

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Jste zde: