Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Ředitel DPO Morys lže veřejnosti

V rámci evropského projektu Noci vědců, která probíhala na mnoha místech naší republiky a také v Ostravě vystoupil v Moravskoslezské vědecké knihovně také ředitel Dopravního podniku Ostrava pan Ing. Daniel Morys, MBA se svou prezentací “kam kráčí doprava v Ostravě”.

Ve svém hodinovém příspěvku, který nakonec výrazně přesáhl vymezený časový interval postupně informoval o různých projektech veřejné akciové firmy, ve které zasedá v představenstvu. Některé jeho příspěvky nás odborníky vyloženě pobavily, některé byly příliš zasněné. Hlavně nás vytočil příspěvek o dalším výběrovém řízení na vysokokapacitní tramvají, které doplní současnou objednávku na středně kapacitní tramvaje “plus” z roku 2017 přesněji 4. září 2017. To je přece jasná lež, právě minulé výběrové řízení bylo na tramvaje vysokokapacitní, ale z krajně nevhodných důvodů (zjevná chyba v desetinné čárce) byl vyloučen osvědčený uchazeč firma Stadler a jako jediná zůstala nabídka domácího výrobce firmy Škoda Transportation o kterém se ovšem ví, že je napojený na vysoké politiky a v jiných městech díky tomu vyhrával výběrová řízení.

Mezi další dá se říct vyhozené peníze považujeme pořízení dvou double-deckeru (patrových autobusů). Dále se generální ředitel zmínil o prodloužení tramvajové trati ke Globusu, kde řekl, že je tlak od některých zájmových skupin a že od stavby nebylo upuštěno, jen se financování přesune do dalšího dotačního programového období. Mezi další bod uvedl napojení průmyslové zóny v Hrabové na tramvajovou dopravu, což se nám také jeví jako zbytečná investice, stačilo by jen možná z městské části Dubina dostavět novou silnici.

Ředitel se tedy snaží zakrývat (své) minulé přešlapy zpětnou změnou názvu výběrových řízení a mást tak veřejnost a daňové poplatníky. Prosíme jej, aby takto už příště nepokračoval, laické veřejnosti tento “detail” možná unikne, ale profesionální komunita se cítí podvedená podobnou změnou postoje.

Nové fotografie

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Poslední příspěvky:
Nepodařilo se načíst příspěvky.
Jste zde: