Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Dopravní podnik Ostrava spustil známkování řidičů

Dopravní podnik Ostrava od měsíce září letošního roku spouští zcela nový projekt „dejmiznamku.cz“. Jedná se o systém hodnocení vlastních řidičů MHD založený na anonymním on-line známkování jejich jednání a chování v provozu. Řidiči tak budou od cestujících nebo jiných účastníků silničního provozu dostávat známky od jedničky do pětky prostřednictvím veřejné internetové stránky www.dejmiznamku.cz.

Známkování je umožněno kterémukoliv návštěvníkovi uvedené stránky po zadání základních údajů, kterými jsou datum, aktuální čas a evidenční číslo vozu řízeného hodnoceným řidičem. Hodnotitel se také sám může zařadit do vybrané skupiny hodnotitelů – například chodec, cyklista nebo cestující a podobně. Připojit je možno i stručný slovní komentář.

Dejmiznamku.c...
Dejmiznamku.c...

Foto č. 1.: Nálepka dejmiznamku.cz uvnitř vozidla
Foto č. 2.: Nálepka dejmiznamku.cz na vozidle, která je umístěna na zadním čele vozu

Číst dál: Dopravní podnik Ostrava spustil známkování řidičů

Změny v ostravské MHD od 31. srpna v obrazech

Jak jsme již dříve informovali Změny jízdních řádů MHD v Ostravě platné od 31. srpna 2014, proběhly převážně v obvodu Ostrava - Jih, kde se dnes rozjela doprava na lince číslo č. 15 a s tím proběhla spojená úprava linky č. 41.

Nová tramvajová linka č. 15 jezdící od 31. srpna 2014 v trase Dubina Interspar - Výškovice

1311 - 31.8.2...
1311 - 31.8.2...
1324 - 31.8.2...
1339 - 31.8.2...

Nová tramvajová linka č. 15

Díky zavedení nové tramvajové linky č. 15 proběhlo zkrácení linky č. 41 na konečnou zastávku Klášterského. Tímto došlo také k zrušení konečné zastávky Hrabová Tesco a k úpravě časových intervalů. Na lnce č. 41 byly také zrušeny dva celodenní kloubové kurzy.

Číst dál: Změny v ostravské MHD od 31. srpna v obrazech

Změny jízdních řádu v Dopravní skupině 3CSAD od 31. srpna 2014

3csad novePřehled změn:

ČSAD Frýdek-Mistek a.s.

Změny MHD Frýdek - Místek
Změny PHD Frýdek - Místek

ČSAD Havířov a.s.

Změny PHD Havířov

Linka č. 870453:
spoj č. 1 uspíšen o 5 minut z 4:50 na 4:45 + zkrácení jízdní doby o 6 minut
spoj č. 4 opožděn o 2 minuty z 6:20 na 6:22 + zkrácení jízdní doby o 2 minuty

Číst dál: Změny jízdních řádu v Dopravní skupině 3CSAD od 31. srpna 2014

Změny jízdních řádů MHD v Ostravě platné od 31. srpna 2014

dpoReorganizace provozu linek MHD v městském obvodu Ostrava - Jih

Od neděle 31. srpna 2014 bude změněna organizace linek MHD zejména v městském obvodu Ostrava – Jih. Změny budou realizovány v souvislosti s uvedením do provozu nové tramvajové linky spojující Dubinu, Hrabůvku, Zábřeh a Výškovice, které je umožněné novým kolejovým propojením ulic Plzeňské a Pavlovovy z Programu švýcarsko - české spolupráce.

Protože bude spojení mezi Hrabůvkou, Zábřehem a horní částí Výškovic posíleno novou tramvajovou linkou č. 15, dojde k odklonu trasy linky č. 41 do dolní části Výškovic neobsluhované tramvajovou dopravou na konečnou zastávku Klášterského.

Číst dál: Změny jízdních řádů MHD v Ostravě platné od 31. srpna 2014

Bonett otevřel v Hradci Králové již desátou vlastní CNG stanici

Společnost Bonett Gas Investment a. s. otevřela v Hradci Králové novou veřejnou plnicí stanici CNG. Motoristé jí naleznou v metropoli Královéhradeckého kraje na adrese Stavební 1049, hned vedle regionálního depa České pošty. Nová výkonná stanice se samoobslužným provozem funguje nonstop, platbu je možné uskutečnit CNG kartou, platební kartou nebo v hotovosti v platebním terminálu. Pro plnění automobilů je k dispozici rychlovýdejní stojan CNG a dvě koncovky typu NGV1, které naplní vozidlo do 3-5 minut. Plnit zde mohou i autobusy a nákladní vozidla s velkou koncovkou.

Nově otevřená plnicí stanice v Hradci Králové je během posledního srpnového týdne aktuálně jediným místem, kde mohou motoristé ve městě doplnit stlačený zemní plyn do svých automobilů. Druhá plnicí stanice CNG v Hradci Králové aktuálně prochází rekonstrukcí.

„Práce na otevření stanice jsme se snažili urychlit tak, aby měli motoristé nadále možnost v Hradci Králové plnit svá CNG vozidla. Samoobslužný provoz včetně různých možností plateb je pro nás dnes již samozřejmostí, zákazníkům nabídneme kromě vysokého výkonu a rychlého plnění jako jediní i možnost platit hotovostí,“ říká Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment. „Vozidel na CNG v ČR stále přibývá. Hradec Králové je naší desátou investovanou veřejnou Bonett stanicí v Česku. Během krátké doby bychom měli otevřít další naší stanici ve Velkém Meziříčí. Do prosince se chystáme otevřít ještě několik dalších vlastních plnicích stanic, síť Bonett EUROGAS CNG se tak pravděpodobně stane největší v ČR. Celkově předpokládáme investici dalších několika desítek CNG stanic v příštích letech,“ dodal Holovčák.

Číst dál: Bonett otevřel v Hradci Králové již desátou vlastní CNG stanici

Výběr dopravce

Nové fotografie

duben 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Jste zde: