Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Na Národní třídě po dvou letech opět zastavuje metro

V pátek 27. června 2014 ve 14:23 zastavila ve stanici metra Národní třída v Praze první souprava po téměř dvou letech, kdy byly prostory stanice uzavřeny z důvodu výstavby polyfunkčního objektu Quadrio, který se buduje nad ní. Uzavření stanice na lince B, které započalo 10. července 2012, pak bylo využito pro její kompletní rekontrukci, která stála celkem 671 milionů korun.

Rekontrukce zahrnovala výměnu eskalátorů, obkladů i obnovu technologického zázemí, přičemž byl však zachován původní ráz stanice, tedy její do zlatova zbarvené obložení. Rovněž byly zřízeny nové výtahy pro bezbariérový přístup od zastávky tramvají Lazarská, čímž se stanice stala čtrnáctou pro vozíčkáře bez bariér přístupnou stanicí z celkových 24, které na trase B metro obsluhuje.

Mezi další novinky patří rozdělení původních dlouhých eskalátorů na dvě dílčí části s mezipatrem, nahrazení reklamních tabulí s papírovými plakáty podél eskalátorů moderními digitálními obrazovkami a instalování automatu na jízdenky, kde si cestující mají možnost zakoupit jízdenky i pomocí bezkontaktní platební karty, vůbec jako na prvním místě v Praze.

Číst dál: Na Národní třídě po dvou letech opět zastavuje metro

Dopravní podnik Ostrava testuje opory ke stání na zastávkách

Na začátku měsíce června Dopravní podnik Ostrava a.s. nainstaloval na tramvajových nástupištích zastávek "Dům energetiky" v obou směrech zkušebně nové prvky, tzv. opory ke stání. Inspiroval se na nových nástupištích Svinov mosty horní zastávka, kde se podobné opory ke stání objevily po jejich celkové rekonstrukci v roce 2012 a dále také u provozovatelů zastávek MHD v jiných městech. Tyto jednoduché prvky zastávkového mobiliáře mohou cestujícím, čekajícím na svůj spoj, usnadnit pobyt na nástupištích. Umožňují se pohodlně opřít a ulevit tak alespoň částečně dolním končetinám.

Na nástupišti směrem do centra zvolil dopravce řešení ze dvou samostatných opěradel umístěných na zábradlí, ve směru do Poruby byla použita vodorovnou ocelovou trubku v délce jednoho pole zábradí. Všechny instalované prvky jsou s povrchovou upravou v barvě žluté, a zapadají tak do barevného řešení zastávek DPO. V případě potvrzeného zájmu cestujících chtěl by tyto prvky instalovat DPO i na jiná tramvajová nástupiště. Na webu DPO probíhá anketa, kterému konkrétnímu řešení byste dali přednost.

Odkaz na anketu

27.6.2014 - O...

Opora ke stání typ A

27.6.2014 - O...
27.6.2014 - O...

Opora ke stání typ B

Zdroj: Dopravní podnik Ostrava a.s.

Hasiči jezdí také na CNG

cps

Hasiči v Pardubicích si pořídili vozy na CNG již v roce 2013 a jsou velmi spokojeni. Jejich úspora na pohonných hmotách ŠKODA Citigo činí oproti původním Feliciím 2 koruny na každém kilometru, úsporou je i nulová silniční daň. Nyní i jiné složky hasičů, jako Odborné učiliště požární ochrany v Brně nebo Generální ředitelství HZS ČR v Praze, ujely s vozem na CNG již více než 5 tisíc kilometrů a jsou velmi spokojeni. CNG vozy u hasičů jsou dnes stále žádanější a ve světě si hasiči běžně pořizují celé flotily vozů na CNG.Od roku 2010 se ve světě již vystavujía prodávají například na veletrhu ACT Expo (AlternativeCleanTransportation Expo), konferencích FDICaj. i hasičské cisternové automobilové stříkačky na CNG.

Číst dál: Hasiči jezdí také na CNG

Czech Raildays 2014 představuje železniční novinky již po patnácté

Ve dnech 17. – 19. června 2014 se na nákladovém nádraží v Ostravě uskutečnil již 15. ročník mezinárodního veletrhu drážní techniky, výrobků a služeb Czech Raildays 2014.

K vidění zde byli jak vystavovatelé tradiční, tak i někteří noví. Hlavní atrakcí tohoto ročníku byla sedmivozová jednotka ČD Railjet výrobce Siemens. K vidění byly i stálice  vozy RegioPanter české firmy Škoda Vagonka sídlící v Ostravě-Vítkovicích a lokomotiva řady 714.8 pyšnící se přestavbou na pohon CNG firmy Vítkovice společně s Krkonošským metrem. Hodnotíme, že oproti minulým ročníkům byla slabší účast prezentovaných exponátů.

17.6.2014 - Č...
17.6.2014 - Č...

Nejnovější přírustek Českých drah je vlaková jednotka od společnosti SIemens pojmenovaná ČD Railjet.

Číst dál: Czech Raildays 2014 představuje železniční novinky již po patnácté

Dopravní podnik města Ústí nad Labem testuje plynový autobus SOR

V polovině měsíce června dorazil do Ústí nad Labem autobus SOR CITY NBG 12 (RZ: 4E8 8965). Jak název napovídá, jedná se o autobus na CNG pohon. Výrobcem je společnost SOR Libchavy spol. s r.o. Autobus byl dodán do Ústí nad Labem v pondělí 16. června a poprvé zasáhl do provozu v úterý 17. června 2014 a to na lince č. 6. Dopravní podnik Ústí nad Labem a.s. bude 14 dní tento vůz testovat na svých autobusových linkách MHD. Autobus SOR CITY NBG 12 byl naposled testován v Havířově u dopravce ČSAD Havířov a.s. Dlouhodobě jej provozuje společnost ČSAD MHD Kladno, která má vůz zapůjčen od výrobce.

1392 - 4E8 89...
1392 - 4E8 89...

Zapůjčený autobus SOR CITY NBG 12 (RZ: 4E8 8965) na lince č. 6 

Výběr dopravce

Nové fotografie

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Jste zde: