Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

O dopravci

Kraj Vysočina (bývalé okresní město) dnes obec s rozšířenou působností. Město má okolo 40 tisíc obyvatel. Městskou hromadnou dopravu provozuje firma TRADO-MAD s.r.o., která spolu s firmami ČSAD Benešov a.s, ČSAD Jindřichův Hradec a.s., ČSAD Slaný a.s., ČSAD Ústí nad Orlicí a.s. a TRADO BUS s.r.o jsou dceřinými společnostmi, které vlastní firma ICOM transport a.s.

Město se rozkládá na březích řeky Jihlavy v podhůří Českomoravské vrchoviny. Městem prochází hlavní silnice z Brna do Jindřichova Hradce. Třebíčem prochází také železnice a to konkrétně trať č. 240 ve směru Brno-Jihlava-Havlíčkův Brod. Na této trati se nachází železniční stanice Třebíč a také zastávka Třebíč-Borovina.

Hlavní sídlištní celky se nacházejí na západě města /sídliště Za Rybníkem), a také na jihu.. Největší sídliště v Třebíči se nachází na severu a to (sídliště Hájek, Nové Dvory). Hlavní průmyslová oblast se rozprostírá na jihovýchodě města. Železniční stanice Třebíč se nachází blízko centra města, avšak není díky poloze k nádraží vést MHD. Proto lze využít pěší chůzi zastávku Nádražní a nebo malinko delší chůzí přímo dojít na největší přestupní zastávku v Třebíči a to Karlovo náměstí. Autobusové nádraží se nachází na západním okraji města poblíž zastávky Komenského náměstí. Město ma urbanistický i historický význam a jedinečná zachovalost památek – baziliky sv. Prokopa, židovské čtvrti a židovského hřbitova zaručili v roce 2003 zápis na prestižní Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Hlavní a nepřehlédnutou dominantou Třebíče je městská věž, bývalá součást opevňovacího systému.

První písemná zmínka o Třebíči pochází z roku 1101, jako město se uvádí v roce 1277. Výrazný mezník v historii Třebíče se stal rok 1335, kdy moravský markrabě Karel, pozdější český král a římský císař Karel IV., udělil Třebíči městská práva a město bylo povýšeno na úroveň královských měst.K městu patří části obce Borovina, Budíkovice, Horka-Domky, Jejkov, Nové Dvory, Nové Město, Pocoucov, Podklášteří, Ptáčov, Račerovice, Řípov, Slavice, Sokolí, Stařečka, Týn, Vnitřní město a Zámostí.

 

Linkové vedení: Platí od 1.9.2010

Linka Trasa linky
1 Za Rybníkem - Karlovo náměstí – Znojemská - Demlova - Poliklinika
2 Hřbitov - Týn - Karlovo náměstí - Křižkovského - Jiráskova - Poliklinika
3 Za Rybníkem - Karlovo náměstí - Týn - Atom hotel - ZŠ Na Kopcích - Karlovo náměstí
4 Týn - Atom hotel - Týn - Míčova - Karlovo náměstí - Hrotovická – Poliklinika
5 Hřbitov - Týn - Míčova - Karlovo náměstí - Za Rybníkem
6 Karlovo náměstí - ZŠ Na Kopcích - Marie Majerové - Týn - Karlovo náměstí (Polokružní linka)
7 Ptáčov - Kaufland - Karlovo náměstí - Za Rybníkem
8 Samešova - Karlovo náměstí - Kosmákova – Tusculum
9 Karlovo náměstí - Revoluční – Poušov

 

Zdroj: TRADO-MAD s.r.o, Město Třebíč

Více informací na oficiálních stránkach dopravce: www.icomtransport.cz, www.tradomad.cz

Jste zde: