Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

O dopravci

O společnosti
 

Veolia Transport je největší soukromá dopravní společnost v Evropě. Původně francouzská soukromá firma se od svého založení v roce 1876 rozšířila do 28 zemí v Evropě, Severní a Jižní Americe, Asii a Oceánii. Jejích 77,6 tisíc zaměstnanců dnes provozuje na 40 tisíc dopravních prostředků a přepraví ročně 2,5 miliardy cestujících. Veolia Transport přispívá k řešení nedostatku městského prostoru a k zabránění produkce 4,1 milionů tun skleníkových plynů (ekvivalent CO2) ročně. 

Hlavním předmětem činnosti firmy je veřejná osobní linková autobusová, železniční a lodní doprava a na některých trzích také nákladní doprava. Rozvoj společnosti je zajištěn akviziční činností a úspěšnou účastí ve veřejných soutěžích na zajištění dopravní obslužnosti.

 

Veolia Transport Česká republika a.s.
 

Sdružuje v České republice 4 společnosti a 2 společnosti na Slovensku. Celkovým obrat za obě země převyšuje 3,3 miliardy Kč. Hlavní činností skupiny je linková autobusová doprava – skupina Veolia Transport provozuje v České a Slovenské republice přes 600 pravidelných příměstských a městských linek. Její vozový park čítá více než 1800 autobusů a 46 trolejbusů a ve svých společnostech zaměstnává více než 3 tisíce zaměstnanců. Na trhu pravidelné osobní autobusové dopravy v České republice zaujímá Veolia Transport s více než 20% podílem jedno z čelních postavení. Ročně přepraví přes 100 miliónů cestujících. Veolia Transport je také provozovatelem osobní železniční dopravy.

 

Více informací na oficiálních stránkách dopravce: www.veolia-transport.cz

 

Zdroj: Veolia Transport Česká Republika a.s.

Jste zde: