Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Články

Dopravní podnik Karlovy Vary zařadí do provozu nové autobusy Iveco s pohonem na CNG

dpkvPět nových nízkopodlažních autobusů může zařadit do provozu Dopravní podnik Karlovy Vary. Díky podpoře z dotačního titulu Integrovaného plánu rozvoje území aglomerace Karlovy Vary ve výši 85% ceny tak pokračuje v obnově vozového parku.

Modernizovat vozový park je tak dalším krokem ke zlepšení kvality městské hromadné dopravy v Karlových Varech. „Přinášíme našim cestujícím vozy, které splňují nejpřísnější bezpečností kritéria - emisní normu Euro 6, větší komfort při cestování a v neposlední řadě nový design interiéru. Nezapomínáme ani na maminky s kočárky či handicapované občany na invalidním vozíku, protože nové vozy mají i pro tyto kategorie cestujících více prostoru" říká Tomáš Trtek, náměstek primátorky, do jehož gesce dopravní podnik spadá.

Vary
Nové autobusy Iveco Urbanway 12 M CNG v barvách DPKV.

„Nové vozy přinesou cestujícím několik příjemných technických řešení, které usnadní cestování. Patří sem pohodli při nástupu díky nízkopodlažnímu vstupu, společně s dalším snížením nástupní plochy v zastávce a dveřím otevíraným dovnitř“, uvádí Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva DPKV. Uvnitř vozu cestující ocení obrazovku s grafikou zastávek, klimatizaci, nebo například porty USB. Vozidla jsou rovněž vybavena kamerovým systémem a automatickým sčítáním cestujících.

Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s. provozuje 58 vozů pro zajištění městské hromadné dopravy v Karlových Varech. Letošní obnovou vozového parku pokračuje v modernizaci autobusů a již od loňského roku je 100 % vozidel v městské hromadné dopravě nízkopodlažních. Průměrné stáří vozidel dosáhne 5,52 let. Tímto omlazením karlovarská MHD patří mezi první tři dopravní podniky v České republice s nejmladším vozovým parkem. Počet autobusů na pohon CNG (stlačený zemní plyn) bude 42.

Vary (1)
Nové autobusy Iveco Urbanway 12 M CNG v barvách DPKV.

Celková pořizovací cena vozidel typů Iveco Urbanway 12 M CNG  a Iveco Crossway LE 12 M NPl činí 31.663.251,-Kč, z čehož je dotace z prostředků EU a státního rozpočtu ve výši 85 %, tj. 26.913.763, -Kč. Spoluúčast dopravního podniku činí tedy 15 %, tj. 4.749.488, -Kč.

Zdroj: Město Karlovy Vary

Aktualizováno 11. 7. 2020 8:58

Jste zde: