Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Články

Dopravní podnik Karlovy Vary pořídil další autobusy Iveco

dpkv newI v letošním roce pokračuje Dopravní podnik Karlovy Vary (dále jen DPKV) s obnovou vozového parku. Díky získání finančních prostředků z dotačního titulu IPRÚ ve výši 85 % je tak možné i letos zařadit do provozu nové nízkopodlažní autobusy s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Jedná se o 3 vozy značky Iveco Crossway LE 12 M NP, tedy klasické linkové autobusy se dvěma dveřmi.

DPKV (1)

Nasazeny budou především na meziměstské linky, prioritně na trase Karlovy Vary – Ostrov – Jáchymov.
DPKV disponuje celkem 98 vozy pro zajištění městské hromadné dopravy v Karlových Varech a Ostrově, dále provozuje meziměstskou, dálkovou a zájezdovou dopravu. Provoz karlovarské a ostrovské MHD je ve 100 % zajištěn nízkopodlažními autobusy. Veškerý vozový park je z více než 52 % tvořen vozy s nízkoemisním ekologickým pohonem, tj. na stlačený zemní plyn.

„Jsem rád, že se daří dopravnímu podniku úspěšně pokračovat v modernizaci vozového parku i v roce 2021. DPVK získal pro letošní rok dotaci ve výši 16,7 mil Kč na obnovu vozového parku, ke které přidal z vlastních zdrojů 2,9 mil Kč,“ říká Tomáš Trtek, náměstek primátorky města Karlovy Vary, do jehož gesce DPKV spadá.

Jiří Vaněček, předseda představenstva Dopravního podniku Karlovy Vary dodává: „MHD v Karlových Varech zajišťujeme z cca 70 % nízkoemisními nízkopodlažními autobusy, na pohon CNG. Těší mě, že v tomto trendu pokračujeme i v meziměstské dopravě a zvyšujeme tak našim cestujícím kvalitu a pohodlí“.

DPKV

„Nové vozy mají pro cestující mnoho příjemných technických řešení pro pohodlné cestování. Základem je komfort při nastupování, nejen díky nízkopodlažnímu vstupu, ale i s dalším snížením nástupní plochy v zastávce. Uvnitř vozu mohou cestující ocenit klimatizaci, wifi, USB dobíječky nebo obrazovku s grafikou zastávek“, uvádí Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva pověřený řízením společnosti. Vozidla jsou rovněž vybavena kamerovým systémem a automatickým počítáním cestujících.

DPKV plánuje i v dalších letech pokračovat s obměnou vozového parku s využitím dotačních prostředků z Evropské unie a ze státního rozpočtu.

Zdroj: Tisková zpráva Dopravního podniku Karlovy Vary

Aktualizováno 6. 5. 2021 18:09

Jste zde: