Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Arriva bude dál ve Třinci s novými autobusy

Trinec
arriva nove db company

Statutární město Třinec dne 6. srpna 2020 zveřejnilo výběrové řízení s názvem “Zajištění dopravní obslužnosti městskou autobusovou dopravou na území statutárního města Třinec” (informace o této veřejné zakázce naleznete zde) na období 2022 – 2032.

Dopravní společnosti musely podat své nabídky o účast v tomto výběrovém řízení do 22. prosince 2020. Zadávací dokumentace uváděla odhadovanou cenu této veřejné zakázky na celé období jako 821 milionů Kč bez DPH (82 milionu Kč ročně). Hodnota 328 milionu Kč z webového portálu se vztahovala na 4 roky provozu s možným navýšením výkonu o 30 %.

SOR NS 12 

Možné barevné schéma nových autobusů SOR NS 12 pro MHD v Třinci. Jiří Tvrdoň

Číst dál: Arriva bude dál ve Třinci s novými autobusy

Třinec připravuje bezkontaktní odbavení cestujících platební kartou

TrinecMěsto Třinec společně s Arrivou Morava chystají novinku pro cestující v místní MHD. Od 1. října budou mít všichni možnost platit jízdné v autobusech třinecké MHD bezkontaktními platebními kartami všech bank. Místo hledání drobných bude stačit jedno pípnutí u řidiče jako v supermarketu.

arriva dbcompanyArriva vypravuje v Třinci do provozu každý pracovní den 26 autobusů včetně deseti nových elektrobusů. Všechny vybaví technologií, která umožní cestujícím platit jednotlivé jízdenky u řidiče bezkontaktní platební kartou.
„Vydali jsme se na cestu chytrého města a chceme nejrůznějšími kroky lidem zpříjemňovat a usnadňovat život. Na základě dlouhodobé spolupráce se společností Arriva jsme se dohodli na ´vychytávce´, která zjednoduší placení jízdného v autobusech,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

2017 03 12@@1TE 3307@Dolní Líštná, Sosna nemocnice (1)
Nejnovější třinecké vozy - elektrobusy Škoda Perun HE. Dopravce pořidil na třineckou MHD celkem 10 těchto vozů.

Číst dál: Třinec připravuje bezkontaktní odbavení cestujících platební kartou

Nejpočetnější MHD s elektrobusy je v Třinci

arriva dbcompanyMěsto Třinec slavnostně pokřtilo 10 nových elektrobusů pro městskou hromadnou dopravu, které zde na den elektromobility vyjely do provozu náhradou za původní naftové autobusy. Třinec je jedno ze smogem nejpostiženějších míst v Moravskoslezském kraji a proto se zde počítá každý pokus o zlepšení ovzduší.

2017 03 09@@1TE 3309@Třinec, WERK ARÉNA
Elektrobusy Škoda Perun HE před třineckou WERK ARÉNOU.

Změnu z klasické koncepce hromadné dopravy ve městě umožnila výměna jejího provozovatele, neboť součástí nového výběrového řízení byl i požadavek na elektrobusy, kterým Arriva Morava vyhověla a zakoupila 10 nových elektrobusů Škoda Perun ve 12 metrové verzi, které předtím interně otestovala (viz níže).

Číst dál: Nejpočetnější MHD s elektrobusy je v Třinci

Studenti se vydali elektrobusem na Javorový

arriva dbcompanyNa netradiční výlet elektrobusem se v pátek 16. dubna 2016 odpoledne vydala desítka studentů třineckého gymnázia. Členové studentské Rady mládeže vyrazili v doprovodu starostky města Věry Palkovské, ředitelky gymnázia Romany Cieslarové a představitelů společnosti Arriva na Javorový vrch, kde vyhlásili vítěze historicko-vlastivědné soutěže pro mladé Třinečany. Soutěž uspořádali gymnazisté společně s městem Třinec u příležitosti 85. výročí povýšení Třince na město pro žáky druhého stupně třineckých základních škol a studenty gymnázia. Vítěze, kterými se stali Samuel Benčák, Robin Polák a Viola Ferfecká ze ZŠ Dany a Emila Zátopkových, ocenila starostka Věra Palkovská a předala jim rovněž věcné odměny.

3AI 3132 - 17...
3AI 3132 - 17...
   

Elektrobus Irisbus Stratos LE 30 E vyfotografován na zastávce Třinec žel. st.

Číst dál: Studenti se vydali elektrobusem na Javorový

Jste zde: