Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Změny na linkách MHD v Orlové od 13. prosince 2020

3csad noveV prosinci, konkrétně 13.  prosince  2020, budou zavedeny významné změny na většině linek MHD v Orlové. Zůstává sice i nadále pět linek MHD v Orlové, nicméně nastanou výrazné změny v trasách linek, počtu spojů i způsobu dopravní obslužnosti města. Důvodů pro tak rozsáhlou změnu je několik, a to ukončení důlní činnosti na dole Lazy, navýšení výkonů i počtu linek regionální dopravy na území města Orlové a sjednocení tarifu ODIS s tarifem MHD.

2018 04 01@441@1TI 6914@Orlová, Lutyně, aut. nádr.

Číst dál: Změny na linkách MHD v Orlové od 13. prosince 2020

Změny v dopravní obslužnosti na Karvinsku a Orlovsku

ODISOd 10. června 2018 dochází v oblasti Karvinska a Orlovska k vybraným změnám v dopravní obslužnosti území. Na základě proběhnutého výběrového řízení na autobusového dopravce bude i nadále v předmětné oblasti provozovat autobusové linky dopravce ČSAD Karviná a.s.

Změny v linkovém vedení linek příměstské dopravy

Relace Karviná – Ostrava

Linka č.  531 
je ve špičky pracovních dnů mimo letní prázdniny provozována v intervalu 20 minut.

3csad noveLinka č. 532
dochází k mírným úpravám jízdních řádů a zavedení nového páru spojů na této lince. Upozorňujeme, že nadále trvá výluka v souvislosti s uzavírkou ulice Rudné v Ostravě.

Relace Karviná – Orlová

Linka č. 534
je nově rozdělena tak, že spoje vedené přes obec Doubrava jsou označeny jako linka č. 534 a spoje vedené rychlejší trasou mimo střed Doubravy jako linka č. 535.

Číst dál: Změny v dopravní obslužnosti na Karvinsku a Orlovsku

Rekonstrukce autobusového nádraží v Orlové

3csad noveSpolečnost ČSAD Karviná a.s. s pomocí Evropských fondů zrekonstruuje v Orlové stávající terminál autobusového nádraží, který se stane moderním přepravním uzlem pro 20 linek příměstské a 5 linek městské hromadné dopravy v Orlové.

22.7.2017   Rekonstrukce autobusového  nádraží v Orlové (3)
Přestupní terminál Orlová.

Modernizovaný přestupní terminál Orlová poskytne cestujícím vyšší bezpečnost, lepší informovanost a komfortnější cestování s podporou multimodality, kdy díky novému přilehlému parkovišti a úschovně kol umožní cestujícím plynulý přestup z individuální automobilové a cyklistické dopravy na městskou a příměstskou autobusovou dopravu, celkově tedy přispěje ke zvýšení atraktivity veřejné dopravy pro cestující. Současně bude veřejná doprava dostupnější pro osoby se zdravotním postižením a s omezenou schopností pohybu a orientace, které budou moci díky realizaci projektu využít plně bezbariérového přístupu k nástupištím a do provozní budovy.

Číst dál: Rekonstrukce autobusového nádraží v Orlové

Nový autobus také v Orlové

3csad novePočátkem ledna vyjel do ulic Orlové na linky MHD nový autobus SOR. Městskou dopravu ve městě Orlová provozuje společnost ČSAD Karviná a.s. – provoz Orlová.

Konkrétně jde tedy o autobus SOR modelu BN 9.5 s ev. č. 434 a registrační značkou 1TD 9936. Poprvé se na linky dostal 4.ledna 2017 a potkat jej můžete na denních směnách pokrývající přepravní špičky. Autobus je v korporátních zeleno-bílých barvách dopravce a uvnitř vozu je mimo jiné nový LCD displej zobrazující zastávky a trasu linky.

434 - 1TD 993...
434 - 1TD 993...
434 - 1TD 993...
434 - 1TD 993...
434 - 1TD 993...
434 - 1TD 993...
   

Nový přírustek v orlovské MHD je autobus SOR BN 9.5 ev. č. 434.

Pozorný čtenář může sledovat, že postupem času i menší města prosazují moderní vozový park ve službách města, jako například nedávno v Českém Těšíně nebo v Krnově.

MHD Karviná od prosince v ODISu

3csad noveSe zástupci Odboru dopravy Krajského úřadu MSK v Ostravě, společnosti Koordinátor ODIS, s.r.o. a dopravce – ČSAD Karviná a.s. dojednána integrace celé MHD v Karviné do ODIS. K uvedenému zaintegrování dojde k datu 11. prosince 2016, tj. k platnosti nových jízdních řádů. Po této integraci budou moci i cestující s tzv. ODISkou, což je jednotná bezkontaktní čipová karta uznávaná všemi dopravci v ODIS, použít kteroukoliv linku MHD Karviná. Toto opatření bude jednoznačnou výhodou pro cestující využívající veřejnou dopravu a nově umožní například bezproblémový a levnější přestup z příměstských linek (zejména z Havířova) na linky MHD při dopravě na průmyslovou zónu Nové Pole.

Nové tarifní a přepravní podmínky, které byly dne 2. listopadu 2016 schváleny Radou města Karviné, zcela zachovávají stávající platné sazby jednotlivého i časového jízdného ve městě a navíc rozšiřují nabídku časového jízdného na celou škálu, která v současné době v ODIS existuje a je využívána naprostou většinou měst v kraji. Přepravní podmínky jsou tímto sjednoceny tak, aby byly shodné s těmi, které platí v ODIS po celém Moravskoslezském kraji a tímto umožní předmětnou integraci k datu 11. prosince 2016. 

Číst dál: MHD Karviná od prosince v ODISu

Podkategorie

Jste zde: