Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Nové autobusy pro Valašské Meziříčí

TQMDne 12. června 2022 vyjedou do ulic Valašského Meziříčí nové autobusy, které budou pod hlavičkou nového dopravce TQM.

Společnost Z – Group Bus dne 11. června 2022 vypraví na linky MHD ve Valašském Meziříčí poslední autobusové spoje, firma neobstála ve výběrovém řízení a na příštích 10 let ji nahradí opavská společnost TQM – holding s.r.o. Ta není v regionu nováčkem, neboť již provozuje meziměstskou dopravu v nedalekém Rožnově pod Radhoštěm, nicméně přímo městská hromadná doprava je pro tuto společnost novinkou. Rozšiřující článek o tomto novém dopravci naleznete zde.

2022 05 27@@@KAR group a.s. (3)
Nový autobus Iveco Urbanway 12 M CNG.

Číst dál: Nové autobusy pro Valašské Meziříčí

MHD ve Valašském Meziříčí bude opět zdarma a s novými autobusy i provozovatelem

tqm2
valmez

V měsíci září 2021 podepsala valašskomeziříčská radnice smlouvu se společností TQM - holding s.r.o. (dále TQM), která se od poloviny příštího roku stane novým provozovatelem městské hromadné dopravy. Přepravovat cestující bude v nových moderních autobusech po dobu následujících 10 let.

Valmez
Vizualizace polepu autobusu MHD Valašské Meziříčí.

Číst dál: MHD ve Valašském Meziříčí bude opět zdarma a s novými autobusy i provozovatelem

Nové autobusy v TQM

TQMOpavská společnost TQM - holding s.r.o. se v rámci autobusové dopravy soustřeďovala v minulých letech výhradně na nákup autobusů značky SOR od stejnojmeného výrobce SOR Libchavy spol. s r.o. V jejím vozovém parku tak můžeme najít rozmanité portfolio autobusů této značky - SOR C 9.5, 10.5, 12, SOR CN 10.5 a 12, SOR LH 10.5 a 12 a SOR LC 12.

Od roku 2015 tento monopol značky SOR narušila dodávka vozidel Iveco Crossway. V měsíci květnu 2017 dopravce obdržel dalších 8 nových částečně nízkopodlažních vozidel Iveco Crossway LE 12 M LINE. Vozy jsou nalakovány do žlutého korporátního laku a nechybí také celovozová klimatizace.

2017 05 05@@@Vysoké Mýto
Nové autobusy Iveco Crossway LE 12 M LINE opouští výrobní závod Iveco Bus ve Vysokém Mýtě. 

Číst dál: Nové autobusy v TQM

Nové a netradiční autobusy u společnosti TQM

TQMV posledních 18 letech byly u dopravce TQM – holding s.r.o. nakupovány výhradně autobusy SOR různých délkových provedení. Během roku 2015 bylo vypsáno nové výběrové řízení na dodávku 8 nových autobusů, přičemž základním kritériem už nebyla nejnižší nabídka, ale nejhospodárnější provoz.

Výhercem tohoto výběrového řízení se stala společnost Iveco Bus zastoupena dealerem KAR group a.s., čímž se přerušila dodávka autobusů SOR. Během měsíce listopadu 2015 opavský dopravce obdržel celkem 8 vozidel značky Iveco z toho 6 vozidel typu Iveco Crossway LE 10.8 M LINE a 2 vozidla Iveco Crossway LE 12 M LINE. Autobusy jsou vybaveny motorem Iveco Tector 7 o výkonu 235 kW, přičemž nechybí celovozová klimatizace.

- Iveco Cros...
- Iveco Cros...
- Iveco Cros...
- Iveco Cros...

Fotografie č. 1: Autobus Iveco Crossway LE 10.8 M LINE určený pro TQM - holding s.r.o. vyfotografovaný na odstavné ploše výrobního závodu Iveco Bus ČR ve Vysokém Mýtě.
Fotografie č. 2: Pracoviště autobusu Iveco Crossway LE 10.8 M LINE určeného pro dopravce TQM - holding s.r.o.

Fotografie č. 3 - 4: Interiér autobusu Iveco Crossway LE 10.8 M LINE pro TQM - holding s.r.o.

Číst dál: Nové a netradiční autobusy u společnosti TQM

Jste zde: