Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Články

Nákup nových vozidel u ČSAD Frýdek - Místek

3csad noveČSAD Frýdek-Místek a.s. v současné době připravuje projekt „Nákup bezemisních a nízkoemisních vozidel pro MHD Hranice a Frýdek-Místek“. Projekt bude předložen v rámci 20. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu.

Cílem projektu je nákup 6 kusů bezemisních autobusů s pohonem na elektřinu pro MHD Hranice a nákup 2 kusů nízkoemisních autobusů s pohonem na CNG pro MHD Frýdek-Místek. CNG autobusy by měly být dle předpokládaného harmonogramu dodány do 7/2017, elektrobusy by měly být dodány do 11/2017.

Naplněním tohoto cíle dojde ke zvýšení podílu udržitelných forem dopravy v rámci MHD Hranice  MHD Frýdek-Místek. Doposud jezdí v rámci MHD Hranice 1 autobus na CNG a v rámci MHD Frýdek-Místek 12 autobusů na CNG. Projekt přispěje k řešení problému kvality ovzduší ve městě Hranice, Frýdek-Místek a v souvisejícím území a umožní zvýšení komfortu cestujících.

Zdroj: Tisková zpráva ČSAD Frýdek - Místek a.s.

Aktualizováno 7. 5. 2016 8:35

Jste zde: