Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Články

Arriva zavádí během letních prázdnin změny na trase Teplice–Praha

arriva nove db companyNa pravidelné lince Arriva Express mezi Teplicemi a Prahou dozná jízdní řád po dobu prázdnin několika změn. Celkový počet autobusových spojů se lehce sníží, provoz během státních svátků však zůstane zachován. Platnost nového jízdního řádu začíná v pondělí 1. července 2019 a potrvá až do konce srpna.

„Po dobu letních prázdnin dočasně snižujeme počet našich expresů mezi Teplicemi a Prahou, které denně vyjedou. V pracovní dny pojede o prázdninách z Prahy i Teplic shodně 11 spojů, o víkendech devět. Přestože je kapacita našich autobusů 59 míst, rád bych cestujícím doporučil, aby si své lístky zarezervovali včas, třeba přes internet z pohodlí domova,“ upozorňuje Petr Čihák, ředitel společnosti Arriva City. Arriva tak během prázdnin dočasně vypraví v pracovní dny celkem 22 místo 28 spojů a o víkendech místo 24 spojů o šest méně. O svátcích 5. a 6. července pojedou spoje jako v sobotu. Jízdní řád je k dispozici na webu společnosti Arriva.

Arriva Express nahled

Podmínky přepravy
Dospělé osoby zaplatí za jízdenku 89 korun. Rodiče cestující za handicapovanými dětmi, které pobývají
v léčebných ústavech, mají slevu 50 %. Nadále je možné i v průběhu léta uplatnit slevy na jízdném. Handicapované osoby, senioři starší 65 let, děti a studenti do 26 let mohou cestovat za cenu 22 Kč. Zcela bezplatně mohou jezdit děti do šesti let a průvodci handicapovaných.

Jízdenky s místenkami si mohou cestující rezervovat online na e-shopu Arrivy, na portálu AMSBUS, u partnerských prodejců nebo přímo u řidiče. V autobusu se může platit jak hotově, tak bezkontaktní platební kartou, ovšem s přirážkou deset korun.

Cestující se mohou v autobusech těšit na pohodlí a kvalitní služby. Všechny vozy disponují výkonnou klimatizací a polohovatelnými sedadly s velkým prostorem pro nohy. K dispozici jsou také elektrické zásuvky na 220 V, USB přípojky a funkční wi-fi. Na palubě autobusu je také čistá udržovaná toaleta.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Arriva City s.r.o.

Aktualizováno 29. 6. 2019 9:05

Jste zde: