Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Články

Odstartovala další sezóna cyklobusů do Beskyd a Jeseníků

arriva nove db companyPatnáctá sezona cyklobusů do Bílé a na Bumbálku začala 16. června

Od soboty 16. června se mohou cyklisté z Ostravy nebo Nového Jičína opět dostat i s koly za krásami Beskyd. Od tohoto dne jezdí cyklobusy Arriva o víkendech a svátcích. Sezona končí až 16. září. V době prázdnin pak přibudou spoje i ve všední dny.

Cyklobusy do Beskyd – již 15. sezonu
Cyklobusy do Beskyd jsou vybavené speciálním přívěsem s kapacitou až 34 kol. Cyklisty vozí za krásami Beskyd už od roku 2004. „Každou sezonu registrujeme rostoucí zájem o naše cyklobusy, proto všem doporučujeme rezervaci míst předem on-line,“ říká ředitelka Arrivy Morava Pavla Struhalová. „Kola na cyklovlek nakládá vždy řidič a nesmějí obsahovat nic, co by se za jízdy mohlo uvolnit,“ doplňuje Pavla Struhalová.

@@2T7 4973@ (1)
Ilustrační obrázek cyklobusu SOR C 10.5.

Autobusy se speciálními přívěsy pro kola dopraví cestující do cyklisty vyhledávaných údolí Ostravice a Bečvy. Cesta cyklobusem z Ostravy až na oblíbené tratě pro horská kola v Bílé trvá 1 hodinu a 25 minut.Ke klasické jízdence cestující připlatí za přepravu kola jen 15 korun, u elektrokola 25 korun. „V cyklobusech platí běžný kilometrický tarif ARRIVA MORAVA,“ uzavírá Pavla Struhalová.

  • Linka 880133: Nový Jičín – Kopřivnice – Frenštát p. Radh. – Rožnov p. Radh. – Velké Karlovice–Bumbálka – Bílá vyjíždí ráno v 7.40 a vrací se z Bílé v 16.30. Jízdní řád ZDE. Cyklobus jezdí o víkendech a svátcích, o prázdninách pak i ve všední dny.

  • Linka 910128: Ostrava – Frýdek-Místek – Frýdlant n. Ost. – Bílá–Bumbálka – Velké Karlovice – Prostřední Bečva vyjíždí ráno v 7.30 a vrací se z Prostřední Bečvy v 16.15. Jízdní řád ZDE. Cyklobus jezdí o víkendech a svátcích, o prázdninách pak i ve všední dny.

E-jízdenky s bezplatnou rezervací místa je možné koupit na www.jízdenky.arriva.cz

Pěší turisté z Ostravy, Frýdku-Místku a dalších měst a obcí mohou k dopravě do Beskyd rovněž využít další celoroční víkendové linky, které však nepřepravují jízdní kola: 

  • Linka 910126: Ostrava – Frýdek-Místek –Bílá –Bumbálka – Rožnov pod Radhoštěm vyjíždí ráno v 6.40 a odpoledne se vrací v 15.30. Jízdní řád ZDE. Linka jezdí o víkendech a svátcích.

  • Linka 910127: Ostrava –Frýdek-Místek - Frenštát p.Radh. – Rožnov p.Radh. – Velké Karlovice. Jízdní řád ZDE. Linka jezdí o víkendech a svátcích.

Od 16. června jezdí cyklobusy a turistbusy do Jeseníků

Od soboty 16. června vyrážejí každý víkend cyklobusy z Krnova a Šumperka do Malé Morávky a na Ovčárnu. Doplňují je dva turistbusyz Ostravy a Olomouce na Ovčárnu. Ty ovšem kola nevozí. Cyklobus z Olomouce na Ovčárnu letos naopak nevyjede.

Cyklobusy, které každoročně přepraví přes 20 tisíc turistů a přes 1 600 kol,nabízejí přímé spojení podPraděd, nejvyšší vrchol Jeseníků,již 13. sezonu. „Loňský ročník byl opravdu povedený, dopomohla nám k tomu také rekonstrukce cyklovleků, a tedy i zvýšená kapacita na 35 kol,“ popisuje loňskou sezonu Pavla Struhalová, ředitelka Arriva Morava.

„Cyklobusy i turistbusy jezdí na vrcholky Jeseníků jednou denně,“ pokračuje Pavla Struhalová. V minulých sezonách doplňoval linky ještě cyklobus z Olomouce na Ovčárnu, ten letos ale z důvodu nižší obsazenosti v minulých sezonách nevyjede.

Cesta do oblasti Malé Morávky trvá z Krnova hodinu, ze Šumperka hodinu a půl a z Ostravy i Olomouce dvě hodiny.

Cyklobusy

  • Linka 930241:Šumperk – Skřítek – Rýmařov – Malá Morávka – Hvězda– Ovčárna vyjíždí ráno v 8.05 a vrací se v 15.30. Jízdní řád ZDE.

  • Linka 850121: Krnov – Bruntál – Malá Morávka – Karlov –Hvězda –Ovčárna vyjíždí v 8.25 a vrací se v 16.30. Po dobu letních prázdnin bude cyklobus jezdit i ve všední dny. Jízdní řád ZDE.

Turistbusy

  • Linka 910132: Ostrava – Opava – Bruntál – Malá Morávka – Karlov –Hvězda–Ovčárna vyjíždí v 6.47, zpět se vrací v 16.30. Jízdní řád ZDE.

  • Linka 890727: Olomouc – Rýmařov – Malá Morávka –Hvězda –Ovčárna vyjíždí v 6.55, vrací se v 15.30. Jízdní řád ZDE.

    E-jízdenky s bezplatnou rezervací místa je možné koupit na www.jízdenky.arriva.cz.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Arriva Morava a.s.

Aktualizováno 22. 6. 2018 20:02

Jste zde: