Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Arriva přebírá skupinu Veolia Transport Central Europe

arriva-logoSpolečnost Arriva, patřící pod německého státního dopravce Deutsche Bahn, ve čtvrtek v tiskové zprávě potvrdila, že přebírá veškeré aktivity společnosti Veolia Transport Central Europe v Česku, Polsku a na Slovensku. V České republice je Veolia Transport Central Europe lídrem na trhu autobusové dopravy. Své služby poskytuje v oblasti Prahy, Ostravy a Teplic, kde provozuje asi 1 600 vozidel a zaměstnává více než 2 600 lidí. Na Slovensku obsluhuje s cca 600 zaměstnanci a asi 320 autobusy Nitranský kraj na jihozápadě Slovenska. V Polsku vstupuje Arriva na severu a jihu země s přibližně 840 vozidly a 1 800 zaměstnanci, čímž navazuje na dosavadní provozování železniční dopravy v severozápadní části země.

Společnos Arriva mimo jiné také vstupuje na trhy autobusové dopravy v Srbsku, kde působí v Bělehradě a provozuje regionální, mezinárodní a charterovou dopravu v Požerevaci, dále ve Slovinsku působí v Lublani a Novom Mestě, a v Chorvatsku provozuje regionální, meziregionální a mezinárodní dopravu.

arrivaArriva ale už i v České republice nějaký ten pátek je. Vlastní například dopravní společnosti Osnado nebo Transcentrum a rovněž se už několikrát - zatím ale neúspěšně - pokoušela dostat na tuzemské koleje. Naposled byla Arriva vyřazena z důvodu nedodržení podmínek ze soutěže na rychlíky na trase Ostrava – Olomouc. Nicméně firma plánuje vyjet se spěšnými vlaky mezi Kralupy nad Vltavou a Benešovem u Prahy, dosud ale neoznámila termín zahájení provozu.

„Tato akce je pro společnost Arriva důležitým strategickým spojením. Poskytne nám jedinečnou příležitost získat dlouhodobě udržitelnou vedoucí pozici na trzích ve střední a východní Evropě,“ řekl Mike Cooper, zástupce generálního ředitele a výkonný ředitel pro kontinentalní Evropu.

Zdroj: idnes.cz, Tisková zpráva Arriva

Aktualizováno 18. 5. 2013 11:08

Jste zde: