V sobotu 10. června 2017 byl v Ostravě uspořádán již devátý ročník oblíbené akce s názvem Ostravská muzejní noc, která nabízí zájemcům navštívit zdarma vybrané kulturní instituce. Již tradičně se této akce účastní také Dopravní podnik Ostrava, a to jak v roli zajišťovatele dopravního spojení účastnících se institucí, tak i jako jedna z těchto institucí – návštěvnci se totiž mohli podívat do jinak nepřístupného depozitáře historických vozidel v areálu dílen DPO. Odhadem si toto místo nenechalo ujít kolem šestnácti stovek lidí. Další tisíce návštěvníků pak byly přepraveny čtyřmi speciálně vypravenými autobusovými linkami, které ve dvacetiminutovém intervalu bezplatně přepravovaly návštěvníky mezi jednotlivými zúčastněnými institucemi.
Historický trolejbus Škoda 17 Tr ev. č. 3902 a areálu Dílen DP Ostrava.
Fotografie č. 1: Historický tramvajový motorový vůz ev. č. 94.
Fotografie č. 2 - 3: Historický trolejbus Škoda 8 Tr ev. č. 29.
Fotografie č. 4: Historický autobus Karosa ŠM 11 ev. č. 5842.
Fotografie č. 5: Historický trolejbus Škoda 17 Tr ev. č. 3902.
Fotografie č. 6: Historický tramvajový motorový vůz ev. č. 21 ,,Barborka".
Fotografie č. 7: Historický tramvajový motorový vůz T2 ev. č. 681.
Fotografie č. 8: Historický autobus Praga RND ev. č. 28/II.
Na tramvajové smyčce Výstaviště byly ukončeny speciální muzejní linky A, B, C a D.
Linka A:
Výstaviště – Krajský úřad – Svinov mosty h.z. (na této zastávce zastavoval jen v čase 23:37, 23:57 a 00:17, a to ve směru Areál dílen DPO) – Poruba vozovna (na tuto zastávku zajížděl v době od 17:00 do 22:00 v intervalu každých 20 minut) – Dílny DP Ostrava (zastávka linek MHD č. 44 a 51) – Areál dílen DPO (v areálu Dílen DP Ostrava) – Dílny DP Ostrava (nástupní zastávka MHD č. 51 a 69) – Poruba vozovna (na této zastávce zastavoval v době od 17:15 do 22:15 v intervalu každých 20 minut) – Krajský úřad – Výstaviště.
Karosa B 941 E na muzejní lince č. A byla vyfotografována na první fotografii v areálu Dílen DP Ostrava a na další před příjezdem na zastávku Výstaviště.
Linka B:
Výstaviště – Senovážná – Vítkovice vys. pece – Nádraží střed – Výstaviště (okružní linka).
Linka C:
Výstaviště – Most M. Sýkory – Konzervatoř – Most Pionýrů – Michálkovice – Most Pionýrů – Konzervatoř – Most M. Sýkory – Výstaviště.
Linka D:
Výstaviště – Elektra – Stodolní – Důl Jindřich – Muglinovská – Náměstí S. Čecha – Landek Park – Náměstí S. Čecha – Muglinovská – Důl Jindřich – Stodolní – Elektra – Výstaviště.