Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Na konferenci CNG a LNG vystoupil Matthias Maedge

cpsVe Středu 24. února přijel do České republiky a vystoupil na konferenci Perspektivy rozvoje a využití CNG a LNG v dopravě Matthias Maedge, letos nově zvolený generální sekretář NGVA Europe. Asociace NGVA Europe má v současnosti 150 členů ze 40 zemí světa a jejím hlavním cílem je podpora využití zemního plynu a biomethanu jako pohonné hmoty v dopravě po celé Evropě. Mezi dalšími vystoupil na CNG/LNG konferenci náměstek ministerstva průmyslu a obchodu Eduard Muřický, Jaroslav Kepka z Ministerstva životního prostředí nebo Jan Bezděkovský z odboru strategie ministerstva dopravy. Konference byla pořádána pod záštitou Ministerstva životního prostředí.

Mezinárodní konference NGV 2016 je největší mezinárodní konferencí a současně každoročně i největší akcí v ČR o stlačeném (CNG) a zkapalněném (LNG) plynu. Konferenci Českého plynárenského svazu byla zahájena v 9 hodin náměstkem ministra průmyslu a obchodu Eduardem Muřický spolu s generálním sekretářem  NGVA Europe Matthiasem Maedge a s výkonným ředitelem Českého plynárenského svazu (ČPS) Janem Rumlem. Významnými hosty konference byly i Jan Bezděkovský z odboru strategie ministerstva dopravy nebo Jaroslav Kepka z Ministerstva životního prostředí.

Program této jednodenní konference se skládal ze tří přednáškových bloků. O iniciativách, které v Německu během posledních 4 let významně přispěly k otevření a dalšímu rozvoji NGV trhu, bude hovořit Michael Schaarschmidt, vedoucí produktový manažer, Zukunft ERDGAS GmbH. Dalším hostem byl Jiří Šimek, místopředseda Rady ČPS a místopředseda představenstva E.ON Energie, který představí první LNG projekty v ČR. Účastníky zcela jistě zajímaloi jak je to s realizací projektu CNG ve ŠKODA AUTO (Lenka Bočková, vedoucí Ekologické a pracovní ochrany ŠKODA Auto) nebo parkováním CNG vozidelv garážích (Petr Vomáčka, ÚAMK) a taképodrobnosti a první zkušeností s požáremCNG autobusu (Stanislav Kopecký, HZS Plzeňského kraje).Konference ČPS se tak jako v loňském roce konala opět v Konferenčním centru CITY v Praze 4.

Mathias Maedge: http://www.cgoa.cz/homepage/pdfdoc/TZ_Novy_generalni_sekretar_NGVA_Europe.pdf

NGVA Europe: http://www.ngva.eu

Program konference: http://www.cgoa.cz/vzdelavani/pdfdoc/9cng2016_pozvanka.pdf

24.2.2016   Konference CNG a LNG
Pohled na účastníky konference  o CNG a LNG.

Zdroj: Tisková zpráva Českého plynárenského svazu

Aktualizováno 29. 2. 2016 11:30

Jste zde: