Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Nová CNG plnicí stanice v Praze Podbabě

cpsV České republice dnes funguje již 95 veřejných plnicích stanic na stlačený zemní plyn (CNG). Zítra, 1. října, zahájí pro motoristy provoz nová CNG stanice v Praze Podbabě (u Auto Podbabská) společnosti VEMEX. Slavnostní otevření proběhlo 22. září. Stanice s dvěma výdejními stojany nabízí klasický zákaznický standard jako při tankování benzinu či nafty a bude otevřena pro osobnívozy24 hodin denně.V Praze je to již 11. CNG stanice.
 
„Společnost VEMEX je letos jedním z lídrů ve výstavbě plnicích stanic CNG a toto je již naše 13. veřejná stanice v ČR. V příštím roce plánujeme otevřít i první LNG stanici,“ říká Hugo Kysilka, marketingový ředitel VEMEX.

„Na stlačený zemní plyn (CNG) u nás jezdí už téměř 12 tisíc vozů, což je o více než 3tisíce více než na začátku letošního roku a už v říjnu by mohla být v ČR v provozu první stovka plnicích veřejných CNG stanic,“ uvádí Hugo Kysilka z Vemexu.Nejčastějším důvodem pořízení CNG vozidel je velké snížení nákladů na provoz. Cena CNG je zhruba poloviční oproti benzinu či naftě.

Praha 6, Pod Paťankou 1, Dejvice (vedle areálu Auto Podbabská)
Provozovatel: VEMEX s.r.o.
Technologie: Bonett, kapacita kompresoru 140 kg, 2 výdejní místa
Otevírací doba: NON STOP
Platební způsoby: bankovní karty, plynárenské karty.
Cena CNG: 25,90 Kč/kg
GPS souřadnice: 50.1139714N , 14.3921733 E

Zdroj: Tisková zpráva Českého plynárenského svazu

Aktualizováno 1. 10. 2015 22:25

Výběr dopravce
Jste zde: