Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

ARRIVA rozdělila dobrovolníkům 400 tisíc korun v rámci grantů

arriva dbcompanyDopravní společnost ARRIVA TRANSPORT ČR rozdělila mezi své zaměstnance částku 400 tisíc korun v rámci dobrovolnických projektů - ARRIVA granty. Cílem projektu určeného všem zaměstnancům skupiny je podpořit dobrovolnické projekty, kterých se aktivně účastní sami zaměstnanci všech dceřiných firem ARRIVA v České republice, v péči o druhé, rozvoji regionu, komunitního života, sportovních či uměleckých aktivit a zvýšení kvality života.

ARRIVA granty...
ARRIVA granty...

Donorem projektu je mateřská dopravní společnost, která tím navazuje na své projekty z let minulých. Při předávání ARRIVA grantů se sešli s oceněnými zaměstnanci Daniel Adamka, generální ředitel ARRIVA TRANSPORT ČR a vedoucí manažeři firmy. Mezi deseti oceněnými dobrovolnickými programy byly například projekty: "Mobilní centrum prevence první pomoci", program realizovaný provozním technikem ARRIVA PRAHA Lukášem Svobodou, jehož cílem je šíření a osvěta první pomoci prostřednictvím speciálně přestavěného autobusu nebo projekt "Můj ty světě - otevřete knížku - čtěte!" v Teplicích připravený Jaroslavem Schlosserem, organizovaný vedoucím střediska vrchního trakčního vedení ARRIVA TEPLICE, který získal finanční podporu na nákup materiálu a výrobu dvou pouličních knihoven a čtenářského koutku. Ty zhotoví v rámci pracovní výchovy ve školních dílnách žáci II. stupně ZŠ A. Sochora v Duchcově či plán "Hasičská mládež" připravený Michalem Norbertem, řidičem ARRIVA MORAVA, který získal peníze na nákup prostředků jako jsou požární hadice, pneumatiky pro výjezdové vozidlo a další technické vybavení pro mladé hasiče organizované ve Sboru dobrovolných hasičů Svébohov. Všichni ocenění získali kromě finančních darů i certifikát spolu s upomínkovými předměty. Projekt ARRIVA granty bude pokračovat i v letošním roce, firma je připravena navýšit finanční podporu dobrovolnických aktivit, mezi své zaměstnance rozdělí půl milionů korun.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti ARRIVA TRANSPORT ČR

Aktualizováno 3. 3. 2015 10:21

Jste zde: