Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Články

Nové autobusy za přispění evropských peněz

barevne logo ROPSpolečnost BOSÁK BUS, spol. s r.o. realizuje projekt modernizace vozového parku „Moderní autobusy společnosti BOSÁK BUS“ s využitím finančních prostředků poskytnutých z Regionálního operačního programu NUTS II Střední Čechy (ROP SČ). Výše poskytnuté dotace ve výši 40 % činí 5 410 800 korun.

20.3.2014 - N...
20.3.2014 - A...
20.3.2014 - I...
2SZ 6679 - 20...
2SZ 6689 - 20...
2SZ 6679 - 20...
   

Nové autobusy Irisbus Crossway LE 12 M LINE

Záměrem tohoto projektu realizovaného v období od září 2012 do června 2014 je modernizace vozového parku nákupem 3 nových nízkopodlažních autobusů Iveco Crossway LE 12 M LINE splňujících emisní normu EURO 5, které umožní komfortní přepravu osob se sníženou pohyblivostí a orientací. Z tohoto důvodu jsou částečně nízkopodlažní vozidla vybaveny výklopnou mechanickou plošinou umožňující snadný nástup i výstup cestujícím na invalidním vozíku, seniorům i rodičů s kočárky.

„Cílem projektu je vedle modernizace a obnovy vozového parku i zájem dopravce zvýšit kvalitu poskytovaných služeb v rámci veřejné autobusové dopravy. Cestujícím, především pohybově handicapovaným občanům a starším lidem, kteří mají problémy s mobilitou, i rodičům s malými dětmi, chceme umožnit dostat se pohodlně jak na úřady, tak i do zdravotních zařízení nebo za nákupy,“ uvedl Jan Bosák, jednatel společnosti BOSÁK BUS. „Zároveň dbáme na zvýšení ekologičnosti dopravy a chceme pomoci rozvoji regionu Dobříšska, jehož obyvatelé jezdí pravidelně i do hlavního města za prací či kulturou,“ dodal Bosák.

20.3.2014 - J...
20.3.2014 - J...
   


Pořízené autobusy budou nasazeny na linky v oblastech Dobříšska, Příbrami a Nového Knína a budou provozovány v závazku veřejné služby Středočeského kraje.

Vedení společnosti BOSÁK BUS využilo této slavnostní příležitosti a předalo rovněž svým vybraným řidičům (Miroslavu Kroupovi, Miroslavu Vitoňovi a Janu Januškovi) nejvyšší profesní ocenění IRU Diploma of Honour za rok 2013, které jim bylo uděleno Mezinárodní unií silniční dopravy - The International Road Transport Union (IRU). IRU Diploma of Honour je nejvyšší oborové vyznamenání, které mohou profesionální řidiči získat. Je určeno těm vzorným řidičům, kteří vykonávají své povolání řádně a k plné spokojenosti svých zaměstnanců a splňují i další kritéria.

20.2.2014 - D...

Diplomy IRU

Společnost BOSÁK BUS je jedním z deseti dopravců Středočeského kraje, jejichž projekt prošel přísnými hodnotícími kritérii a byl přijat k realizaci. Projekt je spolufinancován z prostředků Regionálního operačního programu NUTS II Střední Čechy.

Společnost BOSÁK BUS patří od roku 2007 do skupiny Arriva, která je po akvizici v roce 2013 součástí skupiny Deutsche Bahn.

Víceinformacíospolečnostinaleznetenaadrese:www.bosakbus.cz

O společnosti BOSÁK BUS
Dopravce BOSÁK BUS, spol. s r.o., člen skupiny Arriva, provozuje veřejnou dopravu na Dobříšsku a Příbramsku s přesahem do hlavního města Prahy. Činnosti realizuje ve své provozovně v Dobříši. Jeho 54 autobusů ujede za rok 3,8 milionu km a přepraví 2,2 milionu cestujících.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Arriva Transport Česká republika

Aktualizováno 20. 3. 2014 22:46

Jste zde: