Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Úspěšný Czechbus skončil

Na Výstavišti v pražských Holešovicích proběhl od 14. do 16. 11. již třetí ročník Středoevropského veletrhu autobusové dopravy CZECHBUS 2013. Na tomto jediném specializovaném veletrhu autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky CZECHBUS 2013 bylo k vidění přes 40 autobusů, z toho 14 českých premiér. Na výstavní ploše 8 100 m2 se prezentovalo 18 značek autobusů od předních domácích i světových výrobců. Představeny byly autobusy všech velikostních kategorií od minibusů až po luxusní coache, historické busy nevyjímaje. První dva dny veletrhu byly určeny pro odborníky, v sobotu 16. listopadu se brány Průmyslového paláce i celého Výstaviště otevřely i veřejnosti.

Představila se zde téměř dvacítka renomovaných značek autobusů, midibusů a minibusů jako IVECO Bus, SOR, SOLARIS + ŠKODA Electric, MAN, VOLVO, EVOBUS, SCANIA, YUTONG, TURANCAR - ISUZU, SKD Trade, KHMC (Mercedes-Benz Sprinter), BUZOLA Bus Design (Mercedes-Benz Sprinter, OTOKAR), ROŠERO-P (First), SPRINTCAR BUS (SprintCar). Z novinek jste si mohli prohlédnout například bateriový elektrobus ŠKODA - SOLARIS, bus SOLARIS s pohonem na CNG, v expozici SOR Libchavy nadchl nový elektrobus EBN 8 a také bus s pohonem na CNG. SKD Trade představilo svůj elektrobus midi a nechyběly ani již historické busy, například ŠKODA RTO-K, tedy dokonalá replika kloubového busu RTO-K, postaveného podle původní dokumentace z roku 1964 či historická KAROSA. 

Veletrh byl určen především profesionálům v oboru hromadné dopravy. V uplynulých dvou letech byli mezi jeho návštěvníky představitelé naprosté většiny dopravních podniků a dopravců, pracovníci odborů dopravy krajů a měst, a to zejména z Česka a Slovenska, ale i technici a další odborníci z oblasti garážové a servisní techniky.

Historický Průmyslový palác ve čtvrtek přivítal odborníky na slovo vzaté. Nechyběli náměstek ministra průmyslu a obchodu Bedřich Danda, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák, předseda Sdružení dopravních podniků ČR Miloslav Kulich, prezident Sdružení pro dopravní telematiku a děkan Fakulty dopravní ČVUT Miroslav Svítek, prezident Sdružení importérů a výrobců automobilů a servisní techniky SISA pan Jiří Sýkora či ředitel Sdružení automobilového průmyslu Antonín Šípek a mnozí další.

V sobotu jste si mohli vyzkoušet například jízdy zručnosti, zajímavé soutěže a testy, motocyklový trenažér, testy s alkobrýlemi, automobilový X-box trenažér, viděli jsme ukázky a nácvik poskytnutí první pomoci, dopravní hřiště Městské policie hl. m. Prahy, ukázky likvidace začínajícího požáru automobilu a mnohé další. Zájemci se mohli projet historickým kloubovým autobusem Škoda 706 RTO-K, který zde měl svou výstavní premiéru. Atraktivní podívanou nabídl také 50. ročník Rallye večerní Prahou, který pořádal Autoklub Bílá labuť ve spolupráci s Promotýmem Praha. 

Zdroj: tisková zpráva

Aktualizováno 20. 11. 2013 10:33

Jste zde: