Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

3. ročník veletrhu CZECHBUS

Ve dnech 14. až 16. listopadu 2013 se na holešovickém výstavišti v Praze konal již 3. středoevropský veletrh autobusové dopravy CZECHBUS 2013.

Seznam vystavovatelů:

IVECO BUS
Tato společnost vystavovala nová vozidla s novou emisní normou EURO 6, již s také s novým logem společnosti - nápisem IVECO na masce vozidla, předchozí znak delfína a nápis Irisbus je tak již minulostí. Mezi vystavovanými vozidly byly vozy IVECO Crossway 12 M LINE, IVECO Crossway LE 10.8 M CITY a městský nízkopodlažní autobus IVECO Urbanway. Na venkovní ploše byl vystaven také minibus IVECO Daily Tours.

IVECO Crosswa...
IVECO Crosswa...
IVECO Crosswa...
IVECO Daily T...
IVECO Urbanwa...
IVECO Urbanwa...
IVECO Urbanwa...
IVECO Urbanwa...

První fotografie autobus IVECO Crossway LE 10.8 M CITY, druhá a třetí fotografie autobus IVECO Crossway 12 M LINE, čtvrtá fotografie minibus IVECO Daily Tourys a na zbývajících fotografiích je městský autobus IVECO Urbanway i s interiérem a pracovištěm řidiče

Solaris Bus & Coach
Tato polská společnost letos vystavovala společně s plzeňskou firmou Škoda. Na společném stánku vystavovali vozidla Solaris Urbino 15 LE CNG (ev. č. 203, DP Ústí nad Labem) a nový bateriový autobus ŠKODA Perun.

Solaris Urbin...
ŠKODA Perun -...
ŠKODA Perun -...

Autobus Solaris Urbino 15 LE CNG, dopravce DP Ustí nad Labem a nový bateriový autobus od plzeňské škodovky ŠKODA Perun

SOR Libchavy spol. s r.o.
I libchavská SORka představila modelovou řadu splňující emisní normu EURO 6, přičemž její stánek zabíral značnou část výstavního pavilonu. Společnost vystavovala celkem 3 autobusy, a to meziměstský SOR C 10.5, elektrobus s inovovaným designem SOR EBN 8 a kloubový autobus, určený pro některého z dopravců pražské integrované dopravy, SOR NC 18. Na venkovní ploše byl ještě k zahlédnutí autobus SOR CITY NBG 12 pro ČSAD MHD Kladno a.s.

Společnost SO...
SOR EBN 8 - 1...
SOR NC 18 - 1...
SOR C 10.5 (E...

Společnost SOR Libchavy spo. s r.o. při konferenci, druhá fotografie elektrobus SOR EBN 8, třetí fotografie kloubový meziměstský autobus SOR NC 18 (nátěr PID) a poslední fotografie meziměstský autobus SOR C 10.5 s emisní normou EURO 6

Yutong
Tento největší výrobce autobusů na světě (ročně vyprodukuje celkem přes 50 tisíc vozů) vystavoval meziměstský autobus Yutong ZK6126HGA, který provozuje ČSAD Vsetín a.s. na svých linkách ve Zlínském kraji. Dále byl k vidění zájezdový autokar Yutong ZK6121HQ (INTERCITY 12), který provozuje společnost SAD Previdza. Stejný model autobusu byl pak k vidění také na venkovní ploše před pavilonem.

YUTONG INTERC...
YUTONG ZK6126...
YUTONG ZK6126...

Autobus YUTONG ZK612HQ (INTERCITY 12) a autobus YUTONG ZK612HGA

Rošero-P
Mezi další vystavovatele patřil slovenský karosář Rošero. Své minibusy většinou staví na podvozcích značky IVECO.

ROŠERO-P - 14...

Minibus značky Rošero-P

Volvo Buses
Tato společnost vystavovala městský/příměstský autobus Volvo 8900 LE.

Volvo 8900 LE...

Autobus Volvo 8900 LE

MAN Truck & Czech Republic
Německá firma vystavovala v hale dva autobusy, a to městský MAN Lion‘s City M s motorem splňující emisní normu EURO 6 a linkový MAN Lion‘s REGIO. Na venkovní ploše byl vystaven NEOPLAN Jetliner C.

MAN Lion‘s RE...

Autobus MAN Lion‘s REGIO

SKD TRADE
Společnost vystavovala dva minibusy na podvozku IVECO, konkrétně SKD Stratos LF 38 D v provedení pro Dopravní podnik města Brna a.s. a SKD Stratos LE 37  v provedení pro společnost VYDOS. Na venkovní ploše se návštěvníci mohli svést elektrobusem SKD Stratos LF 30 E. Druhý den veletrhu (15.11.2013) v dopoledních hodinách pak zástupci firmy SKD Trade předali první z celkově 10 objednaných vozů zástupcům Dopravního podniku města Brna a.s.

SKD Stratos L...
SKD Stratos L...
SKD Trade, př...
 

Společnost SKD TRADE s vozem SKD Stratos LF 38 D pro DP města Brna, druhá fotografie elektrobus SKD Stratos LE 30 E a poslední fotografie zachycuje symbolické předávání autobusu SKD Stratos LF 38 D zastupcům DP města Brna

Mezi další vystavovatele patřily společnosti Otokar s modely Vectio, Československý dopravák, který vystavoval v autobuse Mercedes Benz Citaro od společnosti EvoBus, společnost Buzola Bus vystavovala minibusy na podvozku Mercedes-Benz a k vidění byla také společnost TURANCAR s vozem ISUZU NOVOULTRA.

ISUZU NOVOULT...

Společnost TURANCAR s vozem ISUZU NOVOULTRA

Na venkovní ploše se dále prezentovala Pražská integrovaná doprava s vozy Solaris Urbino 12 (dopravce ČSAD Střední Čechy) a Arriva Praha s vozem IVECO Crossway LE 12 LINE (budoucí ev. č. 1428). Vedle těchto vozidel byla vystavena také historická zájezdová Karosa LC 735. Mimo nich zde bylo možné zahlédnout také vozy Scania – Irizar a Touring HD.

Historická Ka...
1428 - 3AT 23...

Historická Karosa LC 735 a vůz Iveco Crossway LE 12 M, dopravce Arriva Praha s.r.o. (ev. č. 1428)

Pomyslnou „třešničkou na dortu“ pak byla premiéra repliky kloubového autobusu Škoda 706 RTO-K, o němž se dozvíte více v tomto článku.

Škoda 706 RTO...
Škoda 706 RTO...
Škoda 706 RTO...
Škoda 706 RTO...

Znovuzrozený kloubový autobus Škoda 706 RTO-K

Všechny fotografie z veletrhu CZECHBUS 2013

Aktualizováno 22. 11. 2013 7:51

Jste zde: