Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Články

Testování vodíkového autobusu v Ostravě

dpoPo testování vodíkového autobusu Mobility&Inovation Modulo H2BusMobility&Inovation Modulo H2Bus u společnosti 3ČSAD přesněji ČSAD Havířov a.s.) měl Dopravní podnik Ostrava a,s, testovat vodíkový autobus H2.City Gold, který dodává portugalský výrobce CaetanoBus.

16.12.2022   H2.City Gold   DPmML
Vodíkový autobus typu H2.City Gold odstavený ve vozovně DP měst Mostu a Litvínova nesoucí provizorní ev. č. 102.

První odhad o dodání do DPO ke zkušebnímu provozu se hovořilo o datumu 13. a 14. prosince 2022. Vůz měl být nasazován na linky č. 23, 28 a 38 začínající na terminálu Hranečník. Po zkušebním provozu u DPO měl v termínu 15. prosince testovat dopravce ČSAD Havířov a.s. na lince v trase Ostrava – Havířov. DPO již v garážích Hranečník pronajal mobilní vodíkovou stanici, kterou následně v předchozích dnech již vrátil zpět.
Autobus je na představovacím turné v ČR pořádané Českou vodíkovou technologickou platformou (HYTEP) spolu s partnery Ústeckého a Moravskoslezského kraje.

První zkušební provoz probíhal v Dopravním podniku měst Mostu a Litvínova a.s., kde vůz postihla technická závada – přehřívání elektromotoru. Po testování v DPmML a.s. měl vůz zamířít do DPO jak již výše jsme psali. Nyní testování vozu je přerušeno. Předběžně testování se přesouvá na nový termín zima/jaro 2023 Vůz se stále nachází v garážích DPmML a.s.)

Aktualizováno 19. 12. 2022 18:44

Jste zde: