Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Články

Stěhování porubských garáží na obzoru

dpoTo, o čem se v dopravních kruzích již nějakou dobu mluvilo, se zřejmě brzy stane skutečností. Řeč je o stěhování autobusových garáží v Ostravě-Porubě. Celý areál, na který na jižní straně navazuje tramvajová vozovna, leží v lukrativní zóně a už delší dobu je v hledáčku developerů.

Garáže Poruba
Pohled na areál Garáží Poruba.

Podle veřejné zakázky, kterou Dopravni podnik Ostrava a.s. (dále DPO) první červencový den zveřejnil na svém profilu, čeká autobusy stěhování do Martinova. V areálu DPO v Martinově dochází k odstavování části autobusů z kapacitních důvodů už nyní, kromě toho se tam nachází také plnička CNG.

Garáže Poruba (1)
Pohled na areál Garáží Poruba.

Celý název zakázky zní ,,PD - Přemístění garáží autobusů z areálu DPO v Porubě do areálu DPO v Martinově“ a její předpokládaná cena činí 12,9 milionů korun bez DPH. Předmětem zakázky má být zpracování projektové dokumentace pro vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení a výkon autorského dozoru. Zájemci se mohou hlásit do 27. srpna 2021.
Podrobnější informace naleznete přímo na portálu veřejných zakázek

Dodejme, že úvahy o stěhování se již řadu let dotýkají také tramvajové vozovny, neboť i ta zabírá cenné pozemky téměř v srdci Poruby a je umístěna uprostřed městské zástavby. V jejím případě by však bylo třeba vybudovat pro tramvaje zcela nové zázemí na zelené louce, tedy ideálně někde na okraji zástavby.

Aktualizováno 26. 7. 2021 15:29

Jste zde: