Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Blíží se dopravní víkend na Brněnsku

dpmbOd čtvrtka 20. srpna do neděle 23. srpna 2020 se uskuteční tradiční akce s dopravní tématikou ve městě Brně, konané každoročně pod festivalem BMUE (Brno – město uprostřed Evropy). Letos jsou z důvodu nákazy COVID-19 přesunuty z června až na konec srpna 2020.

První den ve čtvrtek 20. srpna se uskuteční Dopravní nostalgie v centru města na náměstí Svobody. Od 16 do 17.30h. zde budou vystavena historická vozidla Technického muzea Brno, která následně vykonají okružní jízdy centrem.

V pátek 21. srpna se uskuteční od 10 do 20 hodin výstava historických autobusů Technického muzea Brno na náměstí Svobody, a to u příležitosti výročí 90 let provozu autobusů MHD v Brně. Od 18 do 22 hodin pak bude jezdit okružní jízdy speciální tramvaj K2R – Šalina Pub. 

Hlavním dnem oslav bude sobota 22. srpna. Od 10 do 11 hodin se uskuteční defilé a výstava historických vozidel MHD v Brně na náměstí Svobody. Následně budou jezdit historické tramvaje a autobusy do vozovny Slatina nebo vozovny Pisárky, kde se od 11 do 19 hodin uskuteční v rámci výročí 120 let provozu elektrických tramvají v Brně a 90 let provozu autobusů MHD v Brně Den otevřených dveří s bohatým programem. Centrem města se s cestujícími bude „prohánět“ parní tramvaj Carolline a historická tramvaj tažená koňmi. V rámci regionální dopravy bude jezdit speciální vlak z Hlavního nádraží do Židlochovic, historické autobusy z náměstí Svobody přes Blučinu do Židlochovic a do Technického muzea Brno.

Brno (6)

Slavit se bude také v neděli 23. srpna od 10 do 18h. V rámci Dopravní nostalgie se uskuteční tradiční akce s příznačným názvem „historické kolečko IDS JMK“. V rámci okružní jízdy z Brna do Kuřimi a zpět se mohou cestující projet historickým tramvajemi, autobusy i vlakem. V Kuřimi se pak koná výstava vozidel a další doprovodné akce. I tento den se centrem města bude s cestujícími „prohánět“ parní tramvaj Carolline a historická tramvaj tažená koňmi.

Brno
Brno (2)

Fotografie z června 2015 ukazují Den otevřených dveří ve vozovně Slatina. Na fotografiích z června 2018 také vidíte výstavu historických vozidel na náměstí Svobody, historické kolečko IDS JMK, jízdu parní tramvaje Carolline a koňky centrem města.

Brno (4) Brno (5)
Brno (3) Brno (1)

 

Aktualizováno 15. 8. 2020 17:00

Jste zde: