Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Kutná Hora vyměňuje dieselové autobusy za bezemisní

arriva nove db companyPo Trutnově nasazuje Arriva Východní Čechy elektrické autobusy v dalším městě. Tentokrát v Kutné Hoře. Ta pro svou městskou hromadnou dopravu pořídila celkem pět elektrických autobusů dvou různých typů. Ve vozovém parku nadále zůstanou dva dieselové autobusy jako záloha pro případ poruchy. Pro elektrické autobusy vyrostla v městské části Sedlec nabíjecí stanice, která umožňuje nabíjet všechny vozy současně.

Od 13. června začnou v Kutné Hoře jezdit elektrické autobusy. Vedení městase původně rozhodovalo mezi autobusy na zemní plyn a na elektřinu. Nakonec zvítězily autobusy s elektrickým pohonem,a to i z důvodu výhodnějších dotačních podmínek. „Naším cílem je zavést ekologickou dopravu, která nebude produkovat zplodiny a nebude hlučná. Obě tato kritéria elektrické autobusy splňují,“ uvedl starosta Josef Viktora (ANO), který si již jízdu novými elektrobusy vyzkoušel.„V autobusech bude platit současný odbavovací systém a nově mají cestující možnost zaplatit jednotlivé jízdné také bankovní kartou,“ doplňuje Viktora.

Kutná Hora
Elektrobus SOR EBN 11 v Kutné Hoře.

Číst dál: Kutná Hora vyměňuje dieselové autobusy za bezemisní

Vyjely cyklobusy do Krkonoš, Orlických hor a Železných hor

arriva dbcompanyTuto sobotu 28. května začíná další sezóna krkonošských cyklobusů, tzv. Krkobusů. Šest cyklobusových linek dopraví výletníky i s koly až na vrcholy Krkonoš. Cyklobusy budou jezdit do 28. září, některé spoje dostanou po dobu letních prázdnin posilu.

Tři z krkobusových linek (jedničku z Harrachova do Pomezní Boudy, čtyřku z Úpice do Horní Malé Úpy a šestku z Hradce Králové do Vrchlabí) bude i letos provozovat společnost OSNADO, člen skupiny Arriva.

V červnu pojedou cyklobusy na pěti trasách zatím jen o sobotách a nedělích, v červenci a srpnu budou jezdit denně, v září pak vždy ve čtvrtek, sobotu, neděli a o státním svátku. Šestá linka z Hradce Králové do Vrchlabí bude v provozu pouzesoboty,ale o letních prázdnináchbude linka jezdit i ve čtvrtky.

„Vloni jsme našimi Krkobusy přepravili celkem 14,5 tisíce cestujících a 2 154 kol. Zaznamenali jsme tedy o 1 500 cestujících a 450 kol více než v loňském roce. Takový zájem nepamatuji.Zásadní vliv mělo vydařené počasí a také dlouhotrvající tropy, které se přece jen na horách snášejí lépe než třeba v rozpálených městech,“ říká ředitel společnosti OSNADO Milan Kovář.

Číst dál: Vyjely cyklobusy do Krkonoš, Orlických hor a Železných hor

Cyklobusy východních Čech svezly letos o 10 % cestujících více

arriva dbcompanyVýchodočeskécyklobusy, které vozily výletníky i s koly z Hradce Králové, Jaroměře, Nového Města, Náchoda, Pardubic nebo Hradce Králové na vrcholky Orlických hor, zažily rekordní sezonu. Počet cestujících v nich letos vzrostl o 10 %. Rychle si získala popularitu také nová linka z Chrudimi a Pardubic do Orlických hor, která jezdila v této sezoně vůbec poprvé, a populární byl také cyklobus do Železných hor.

Letos to byla už třináctá sezona cyklobusů Orlických hor, každý autobus vezl přívěs pro 42 kol a cestující za jeho přepravu platili 20 korun. „Lidé si cyklobusy oblíbili, svou roli sehrálo ale i extrémně teplé a pěkné léto,“komentuje výsledky Jindřich Poláček, ředitel Arrivy Východní Čechy. „Letos jsme přepraviliv cyklobusech 8 834 lidí a 2 917 jízdních kol. Loni to bylo o poznání méně, v roce 2014 jsme svezli cyklobusy 7 943 cestujících.“

Cyklobusy jezdily letos v Orlických horáchod 30. května do 28. září a najezdily celkem 37 687 kilometrů. Cyklobus do Železných hor jezdil v trase Pardubice – Chrudim – Horní Bradlo – Seč – Hoješín už od 18. dubna.

Číst dál: Cyklobusy východních Čech svezly letos o 10 % cestujících více

ARRIVA VÝCHODNÍ ČECHY zahajuje provoz cyklobusů do Orlických hor a Krkonošů

arriva dbcompany

O víkendu vyjedou Cyklobusy do Orlických hor, nová linka pojede už z Chrudimi a Pardubic

V sobotu 30. května se letos poprvé rozjede pět speciálních cyklobusových linek Arrivy, které dopraví výletníky i s koly až na vrcholky Orlických hor. Cyklobusy z Hradce Králové, Jaroměře, Nového Města nebo Náchoda budou jezdit o sobotách, nedělích a svátcích až do 28. září. Jedna z linek vezme turisty i do polské části Orlických hor. Letos poprvé pojedou cyklobusy už z Chrudimi a Pardubic.

Cyklobusy vozí speciální přívěs na kola, každý z nich zvládne převést 42 kol. K ceně klasické jízdenky cestující zaplatí za přepravu kola 20 korun. „Letos je to už třináctá sezona Cyklobusů Orlických hor, jen během loňska jsme na našich linkách přepravili 7 943 cestujících a 2 841 jízdních kol,“ říká Jindřich Poláček, ředitel Arrivy východní Čechy. „Pardubický kraj se rozhodl letos nově objednat i linku pro cyklisty z Chrudimi a Pardubic. Z Chrudimi vyjede cyklobus na Šerlich v 7:15, z Pardubického autobusového nádraží v 7:45.

Cyklobusy jezdí zpravidla dvakrát denně. Na hory jedou ráno a po obědě, z hor do měst se vracejí dopoledne a v pozdním odpoledni.

Arriva zajišťuje v roce 2015 v Orlických horách pět cyklobusových linek:
linka 660053: Šerlich - Dobruška - Třebechovice pod Orebem - Hradec Králové
linka 660055: Šerlich - Nové Město nad Metují – Česká Skalice -Jaroměř
linka 660058: Šerlich - Olešnice v O.h. - Nový Hrádek - Dobrošov - Náchod - Nové Město nad Metují
linka 000262: Nové Město n.Met. - Náchod - KudowaZdrój- Zieleniec - Orl.Záhoří - Šerlich
linka 620717: Chrudim - Pardubice - Třebechovice pod Orebem - Opočno - Dobruška - Šerlich

Číst dál: ARRIVA VÝCHODNÍ ČECHY zahajuje provoz cyklobusů do Orlických hor a Krkonošů

Moderní a ekologické autobusy u Arriva Východní Čechy

 rop strednicechy

arriva dbcompanySpolečnost Arriva Východní Čechy (Arriva VČ) zařazuje do vozového parku nové tři částečně nízkopodlažní autobusy s motory splňujícími nejpřísnější emisní normu EURO 6. Jedná se o dvě vozidla SOR CN 10.5 a jeden autobus Iveco Crossway LE 12 M LINE.V nových podnikových barvách dopravní společnosti Arriva. Autobusy, pořízené s využitím finančních prostředků z Regionálního operačního programu Střední Čechy „Nákup ekologických, bezbariérových, nízkopodlažních autobusů pro Středočeský kraj – II. etapa“, budou zajišťovat dopravní obslužnost na Čáslavsku, Kutnohorsku a Kolínsku. Výše poskytnuté dotace činí 4 691 000 korun.

Číst dál: Moderní a ekologické autobusy u Arriva Východní Čechy

Podkategorie

Jste zde: