Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Olomoucký kraj a MasterCard spouští revoluci v příměstské dopravě

arriva dbcompanyCestující na Jesenicku mohu nově využívat své bezkontaktní platební karty
i pro nahrání časových kupónů

MasterCard a Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) představují technologické novinky v odbavení cestujících na Jesenicku. Na 14 autobusových linkách spojujících město Jeseník s přilehlými obcemi je nyní možné nejen ve vozidle platit jednotlivé jízdné bezkontaktní platební kartou, nýbrž si i přiřadit k této kartě časový kupón. Jesenicko je prvním regionem v České republice, kde je podobný způsob odbavení zaváděn. Na projektu dále spolupracují Arriva Morava, Česká spořitelna, GlobalPaymentsEurope, IngenicoGroup a Telmax, generální dodavatel projektu.

2.2.2016 - 2....
2.2.2016 - Da...
2.2.2016 - Ja...
2.2.2016 - Ma...
2.2.2016 - zá...
     

Zástuppci společností: Česká spořitelna, MasterCard, ARRIVA ČR, Ingenico group a generální ředitel KIDSOK.

Číst dál: Olomoucký kraj a MasterCard spouští revoluci v příměstské dopravě

V sobotu na Štěpána vyjedou speciální SKIBUSY do Jeseníků a Beskyd

arriva dbcompanyV sobotu 26. prosince na 2. Svátek vánoční vyjedou na své tradiční trasy severomoravskéskibusy. O víkendech a svátcích dovezou lyžaře z Ostravy, Nového Jičína, Olomouce, nebo Krnova až na vrcholky Beskyd a Jeseníků. Jezdit budou až do března.Navíc mohou lidé i nadále využívat turistbus z Olomouce na Ovčárnu, kterýjezdí o víkendech a svátcích celoročně.I tímto autobusem mohou milovníci zimních sportů cestovat se snowboardy, lyžemi a lyžáky.

„Z bezpečnostních důvodů je při cestování autobusem nezbytné, aby byly lyže a snowboardy uloženy v ochranném obalu. Zda si je mohou lyžaři vzít s sebou do autobusu nebo zda je nutné je uložit do zavazadlového prostoru, rozhoduje vždy řidič na konkrétní lince,“ říká ředitelka ARRIVA MORAVA, Pavla Struhalová. „Při cestě do 50 kilometrů zaplatíte za lyže 7 korun, v případě delší cesty desetikorunu.“

Skibusy do Jeseníků
Jesenické skibusy budou jezdit od 26 prosince až do 28. března 2016. Nabídnou celkem 3 trasy. Jedna linka pojede z Krnova, druhá z Ostravy a třetí z Olomouce. Všechny dovezou lyžaře až na Ovčárnu.

Číst dál: V sobotu na Štěpána vyjedou speciální SKIBUSY do Jeseníků a Beskyd

32 nových ekobusů na plyn vyjíždí v Ostravě a Jeseníku

arriva dbcompanyDvaatřicet nových nízkopodlažních ekologických autobusů nakoupila Arriva pro Jesenicko a okolí Ostravy. V těchto dnech vyráží na své první cesty s cestujícími.Lidé se snimi setkají hlavně nameziměstských linkách, které spojují Ostravu či Jeseník s okolními obcemi a městy. 16 vozů jezdí v Ostravě a 16 v Jeseníku.

Nové autobusy pohání ekologické motory na stlačený zemní plyn, které splňují nejpřísnější emisní normu EURO 6. Jsou to nejekologičtější motory na trhu. Autobusy mají 41 míst k sezení, místo pro kočárek, nízkopodlažní nástup, prostor pro přepravu vozíčkářů i vyvýšené pohodlnější sedačky. Ostravské autobusy mají navíc ještě klimatizaci,“ říká Pavla Struhalová, ředitelka Arrivy Morava.„Nízkopodlažní autobusy se tak dostanou na linky, kde zatím jezdily klasické vozy se schody a vysokou podlahou. Ocení to hlavně senioři a maminky s kočárky a vozíčkáři se tak dostanou i do destinací, kam dříve autobusem nemohli.

Číst dál: 32 nových ekobusů na plyn vyjíždí v Ostravě a Jeseníku

ARRIVA MORAVA zahájila náborovou kampaň pro řidičky

arriva dbcompanyDopravce ARRIVA MORAVA a.s. učinil výrazný krok v propagaci žen za volantem a tak v sobotu 21. listopadu 2015 se sešly zájemkyně o toto povolání na polygonu společnosti Libora Václavíka – LIBROS, kde si mohly vyzkoušet své řidičské předpoklady za volantem autobusu. Jedinou podmínkou bylo vlastnit řidičský průkaz skupiny B.

Dopravce totiž myslí nábor nových řidičů a řidiček vážně - k tomuto účelu nechal upravit autobus Karosa C 954 E RZ: 3T4 0639 na autoškolu a prvně se představil právě na této akci, které se zúčastnilo celkem 15 dívek, žen nebo maminek. Těmto ženám patří velké uznání, že se nebály a vyzkoušely jaké je to stát se řidičem v jejich případě řidičkou autobusu. Přejme tedy společnosti dostatek nových spokojených řidiček a řidičů.

3T4 0639 - 21...
3T4 0639 - 21...
3T4 0639 - 21...
3T4 0639 - 21...

Vozidlo autoškoly v podobě vozu Karosa C 954 E RZ: 3T4 0639, dopravce ARRIVA MORAVA a.s. Fotografie pocházejí z areálu společnosti Libor Václavík - LIBROS.

Číst dál: ARRIVA MORAVA zahájila náborovou kampaň pro řidičky

Cyklobusy východních Čech svezly letos o 10 % cestujících více

arriva dbcompanyVýchodočeskécyklobusy, které vozily výletníky i s koly z Hradce Králové, Jaroměře, Nového Města, Náchoda, Pardubic nebo Hradce Králové na vrcholky Orlických hor, zažily rekordní sezonu. Počet cestujících v nich letos vzrostl o 10 %. Rychle si získala popularitu také nová linka z Chrudimi a Pardubic do Orlických hor, která jezdila v této sezoně vůbec poprvé, a populární byl také cyklobus do Železných hor.

Letos to byla už třináctá sezona cyklobusů Orlických hor, každý autobus vezl přívěs pro 42 kol a cestující za jeho přepravu platili 20 korun. „Lidé si cyklobusy oblíbili, svou roli sehrálo ale i extrémně teplé a pěkné léto,“komentuje výsledky Jindřich Poláček, ředitel Arrivy Východní Čechy. „Letos jsme přepraviliv cyklobusech 8 834 lidí a 2 917 jízdních kol. Loni to bylo o poznání méně, v roce 2014 jsme svezli cyklobusy 7 943 cestujících.“

Cyklobusy jezdily letos v Orlických horáchod 30. května do 28. září a najezdily celkem 37 687 kilometrů. Cyklobus do Železných hor jezdil v trase Pardubice – Chrudim – Horní Bradlo – Seč – Hoješín už od 18. dubna.

Číst dál: Cyklobusy východních Čech svezly letos o 10 % cestujících více

Jste zde: