Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Změny jízdních řádů dálkových autobusů Arrivy v Olomouckém a Moravskoslezském kraji

arriva dbcompanyOd 11. prosincese v celé republice mění jízdní řády vlaků i autobusů. To se dotknei některých dálkových autobusových spojů Arrivy v Olomouckém a Moravskoslezském kraji.Na některé linky nasadí Arriva nově klimatizované autobusy s wifi připojením k internetu, zrychlí jejich cestu zavedením zastávek na znamení a umožní cestujícím kupovat jízdenky on-line na jízdenky.arriva.cz.

„Chceme celkově zkrátit jízdní dobu našich dálkových autobusů,proto budou zastávky, kde nastupuje jen málo lidí, nově na znamení.Na vybrané linky nasadíme v průběhu prosince autobusys wifi připojením k internetu a například mezi Krnovem, Opavou a Ostravou vylepšíme jízdní řády tak, že autobusy pojedou častěji,“
říká Pavla Struhalová, ředitelka Arriva Morava.

2016 07 03@@6T5 2793@Šumperk, aut. st.
Ilustrační fotografie: Irisbus Crossway 12.8 M na lince Ostrava, ÚAN - Šumperk, aut. st.

Číst dál: Změny jízdních řádů dálkových autobusů Arrivy v Olomouckém a Moravskoslezském kraji

Arriva Expressy vyrazí v pondělí na nové moravské linky, rychle a levně spojí Brno s Olomoucí, Prostějovem, Přerovem i Kroměříží

arriva dbcompanyV pondělí 3. října se poprvé rozjedou moderní Arriva Expressy na dvou nových autobusových linkách. Jedna spojí Brno s Olomoucípřes Prostějovza 70 minut a 69 korun, druhá Brno s Přerovem přes Kroměříž za 75 minut a 79 korun. Arriva tak poprvé vstupuje s moderními, rychlými a také levnými dálkovými autobusy pod značkou Arriva Express na Moravu.

V úplně nových autobusech MAN pro 59 cestujících s klimatizací, wi-fi, polohovatelnými sedačkami a toaletami budou mít cestující možnost platit za jízdenky také platebními kartami. Studenti s žákovským průkazem budou mít slevu 25 %. Většina vozů na nových linkách bude vybavena USB dobíječi a zásuvkami na 230 voltů.

„Pro Arriva Expressy je typické, že mají minimum zastávek, aby dojely do cíle co nejrychleji.Zastavují vždy v centru měst, cestující platí levné jízdné a jezdí na nich pouze nejmodernější autobusy. Pro linky z Brna do Olomouce a Přerova jsme teď v září koupili pět nových autobusů,“ říká obchodní ředitel Arriva Jiří Nálevka.„Poprvé v Česku vyzkoušíme na palubě dálkových autobusů automaty s občerstvením. Nabídnou teplou kávu, chlazené nápoje i drobnosti k zakousnutí. Sortiment bude stejný jako v našich železničních expresech, které jezdí z Prahy přes Olomouc a Přerov do Trenčína. I v autobusech bude platit, že jde vždy o výrobky bez kritizovaného palmového oleje. Ceny občerstvení budou stejné ve vlaku i v autobusech.“

Číst dál: Arriva Expressy vyrazí v pondělí na nové moravské linky, rychle a levně spojí Brno s Olomoucí,...

Vyjíždí cyklobusy do Beskyd a Jeseníků

arriva dbcompany

Cyklobusy Jeseníky
V sobotu 25. června vyrazíly do Jeseníků cyklobusové linky ARRIVA MORAVA.Cyklobusy jedou i letos z Olomouce, Krnova a Šumperku, a to směrem na Malou Morávku a Ovčárnu. Změna čeká turistbus z Olomouce, který jezdí o víkendech a svátcích celoročně -o letošních letních prázdnináchse promění právě v cyklobus. Doplní jej ještě klasický turistbus z Ostravy, který bude jezdit také od 25. června.

Turisté a cykloturisté tak budou mít přímé spojení pod nejvyšší vrchol Jeseníků, Praděd. Cyklobusy z Olomouce a Šumperka pojedou o víkendech a svátcích od 25. června do 28. srpna, cyklobus z Krnova bude jezdit od 1. července do 28. srpna denně.

Turistbus z Olomouce jezdí o víkendech a svátcích celoročně, ale od 1. července do 28. srpna se z něj stane cyklobus.Turistbus z Ostravy bude jezdit o víkendech a svátcích od 25. června do 25. září. Turistbusy nepřepravují cyklisty s koly.

Číst dál: Vyjíždí cyklobusy do Beskyd a Jeseníků

O víkendu vyjede Cyklobus Bečva, rezervovat místa je možné i přes internet

arriva dbcompanyV sobotu 4. června vyjede letos poprvé speciální cyklobusová linka společnosti ARRIVA MORAVA, která dopravíturisty i s koly z Přerova až na Česko-Slovenskou hranici, na Bumbálku.Cyklobusem se můžete svést o sobotách a nedělích, během letních prázdnin pojede navíc i v pátek. Místa si mohou cestující rezervovat dopředu na internetu.

Cyklobusy vozí speciální přívěs pro 28 kol, k ceně klasické jízdenky cestující zaplatí za přepravu jízdního kola 15 korun. Vyjíždí z Přerovao půl osmé ráno a odveze cyklisty a výletníky přes Hranice, Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí až na Bumbálku. „Je to už čtvrtá sezóna Cyklobusu Bečva a stále se těší velkému zájmu cestujících. Pro letošek jsme připravili jednu novinku,na zpáteční cestě bude cyklobus zastavovatv Teplicích nad Bečvou,“ uvedla ředitelka Arrivy Morava, Pavla Struhalová.„Určitě bych všem doporučila rezervaci místa pro sebe i pro kolo ještě před cestou. Rezervaci lze provést i přes internet. 28 míst pro kola je sice hodně, ale nemusí to vždy stačit.“

Číst dál: O víkendu vyjede Cyklobus Bečva, rezervovat místa je možné i přes internet

Vyjely cyklobusy do Krkonoš, Orlických hor a Železných hor

arriva dbcompanyTuto sobotu 28. května začíná další sezóna krkonošských cyklobusů, tzv. Krkobusů. Šest cyklobusových linek dopraví výletníky i s koly až na vrcholy Krkonoš. Cyklobusy budou jezdit do 28. září, některé spoje dostanou po dobu letních prázdnin posilu.

Tři z krkobusových linek (jedničku z Harrachova do Pomezní Boudy, čtyřku z Úpice do Horní Malé Úpy a šestku z Hradce Králové do Vrchlabí) bude i letos provozovat společnost OSNADO, člen skupiny Arriva.

V červnu pojedou cyklobusy na pěti trasách zatím jen o sobotách a nedělích, v červenci a srpnu budou jezdit denně, v září pak vždy ve čtvrtek, sobotu, neděli a o státním svátku. Šestá linka z Hradce Králové do Vrchlabí bude v provozu pouzesoboty,ale o letních prázdnináchbude linka jezdit i ve čtvrtky.

„Vloni jsme našimi Krkobusy přepravili celkem 14,5 tisíce cestujících a 2 154 kol. Zaznamenali jsme tedy o 1 500 cestujících a 450 kol více než v loňském roce. Takový zájem nepamatuji.Zásadní vliv mělo vydařené počasí a také dlouhotrvající tropy, které se přece jen na horách snášejí lépe než třeba v rozpálených městech,“ říká ředitel společnosti OSNADO Milan Kovář.

Číst dál: Vyjely cyklobusy do Krkonoš, Orlických hor a Železných hor

Jste zde: