Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Masopustní trolejbus v Opavě zaujal a potěšil

MDPOMěstský dopravní podnik Opava vypravil na linku 201 v neděli 7. února 2016 karnevalový Masopustní trolejbus, který potěšil a mile překvapil všechny jeho cestující.

Z masopustního dovádění se těšily především děti, pro které tato akce byla určena především. A tak se i běžní cestující, setkali přímo v tomto trolejbuse a na jeho zastávkách s nefalšovanými masopustními maškarami a opravdovým flašinetářem Františkem Šťastným, který na svůj více než 100 let starý nástroj vyhrával k pobavení všech.

Masopustní trolejbus
Masopustní trolejbus v opavské vozovně.

Číst dál: Masopustní trolejbus v Opavě zaujal a potěšil

V Opavě zařadili do provozu nové staré Karosy

MDPOTato zpráva udělá jistě radost všem vyznavačům klasických autobusů. V dobách, kdy se dopravní podniky v širokém okolí zabývají houfnou likvidací autobusů Karosa pořízených v 90. letech, které jsou dnes již morálně zastaralé, mnohdy i technicky, si dopravní podnik v Opavě dovoluje takové vozidlo nově pořídit a zařadit.

Městský dopravní podnik Opava a.s. (dále jen MDPO a.s.), si pod vánoční stromeček nadělil zánovní autobus značky Karosa. Po nedávném velkém vyřazování vozidel z důvodu nákupu nových ekologických CNG autobusů Iveco Urbanway 10.5 M CNG a 12 M CNG byly také vyřazeny poslední dvě Karosy a to Karosa B 732 ev. č. 111 a Karosa B 931 ev. č. 128. Tímto se ukončila dlouhá éra autobusů značky Karosa v Opavě.

Období bez autobusů Karosa ale netrvalo dlouho a přesně do 23. prosince 2015, tedy 131 dní podle našich záznamů, kdy byla do opavské vozovny v Kylešovicích dopravena Karosa C 954 E RZ: 2T7 6511, kterou MDPO a.s. zakoupil od společnosti ARRIVA MORAVA a.s.

Číst dál: V Opavě zařadili do provozu nové staré Karosy

Opavskou MHD od ledna jen s ODISkou nebo za hotové

MDPOZ důvodu přechodu na jediný vzájemně uznávaný elektronický platební prostředek u dopravců v rámci Integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS upozorňujeme cestující, kteří využívají k odbavení ve vozidle stávající čipové karty MDPO, a.s., že od 1. ledna 2016 nebude možno na tyto karty zakoupit dlouhodobé časové jízdné a naplnit elektronickou peněženku.

ODISCestující se stávající čipovou kartou MDPO, a.s., kteří na této kartě mají zakoupené časové jízdné, mohou kartu používat do skončení platnosti tohoto časového jízdného. Po přechodnou dobu (max. do 22. června 2016) bude možné využít i zbytek obsahu elektronické peněženky ze stávajících čipových karet MDPO, a.s.

Zpětná výměna neprojetých peněz z elektronických peněženek ze stávajících čipových karet MDPO, a.s., bude prováděna v průběhu roku 2016 v předprodeji jízdenek na základě žádosti a to buď v hotovosti, nebo zasláním na bankovní účet.

Rovněž upozorňujeme cestující, kteří využívají k odbavení ve vozidle stávající čipové karty TQM s označením EM CARD, že nebudou tyto karty ve vozidlech MDPO, a.s. od 1. ledna 2016 akceptovány, nebude je tedy možné žádným způsobem použít.

Od 1. ledna 2016 bude možné zakoupit dlouhodobé časové jízdné nebo naplnit elektronickou peněženku pouze na bezkontaktní čipovou kartu ODISka, se kterou je možno se odbavit u všech dopravců v ODIS.

Zdroj: Tisková zpráva Městského dopravního podniku Opava a.s.

Opava si připomněla 110 let veřejné dopravy

MDPOV pátek 4. prosince 2015 si Městský dopravní podnik Opava a.s. (dále jen MDPO) připomněl 110 let od zahájení veřejné dopravy v Opavě. K tomuto výročí zřídil v odpoledních hodinách speciální autobusovou linku č. 110, která jezdila v trase:

  • Vozovna – Východní nádraží – Olbrichova – Divadlo – Dolní náměstí -  Praskova – Východní nádraží – Vozovna.

První spoj vyjel v 13.58 a poté z vozovny autobus vyjížděl každých 40 minut poslední spoj byl ukončen na zastávce Praskova v 18:03. Na tuto speciální linku byl vypraven autobus Iveco Urbanway 12 M CNG ev. č. 175.

175 - 9T4 829...
175 - 9T4 829...
175 - 9T4 829...
 

Fotografie č. 1 - 3: Speciální autobusová linka č. 110 na které byl nasazen autobus Iveco Urbanway 12 M CNG ev. č. 175.
Fotografie č. 4: Jízdní řád speciální autobusové linky č. 110 v pozadí s historickou opavskou tramvají ev. č. 7.

Číst dál: Opava si připomněla 110 let veřejné dopravy

Nová celovozová reklama na Obchodní centrum Silesia v Opavě

MDPODne 10. října 2015 vyjel do ulic Opavy Solaris Urbino 12 ev. č. 146, který obdržel novou celovozovou reklamu na Obchodní centrum Silesia nacházející se na ul. Těšínské v Opavě. Autobus obsluhuje linku č. 230, která je vedena ve dvou trasách:

●  Tesco Kateřinky:  Tesco – Holasická – Partyzánská - U cukrovaru – Vrchní – Ratibořská -  Holasická – Tesco
● Tesco Kylešovice: Tesco - Východní nádraží – Stadion – Vaníčkova - Kylešovice Bílovecká – Gudrichova -  Kylešovský kopec – Bartoníčkova – Zukalova – Roosveltova – Tesco

Linka je v provozu celotýdně od 8:24 (první nástupní zastávka Kylešovice, Bílovecká) do 19:39 (opět poslední výstupní zastávka Kylešovice, Bílovecká).

146 - 3T4 703...
146 - 3T4 703...
146 - 3T4 703...
 

Autobus Solaris Urbino 12 ev. č. 146 vyfotografován na lince č. 230 ještě bez nové celovozové reklamy.

Číst dál: Nová celovozová reklama na Obchodní centrum Silesia v Opavě

Jste zde: