Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Zavádění inteligentních zastávek v Opavě

mdpo novePo Ostravě, která již inteligentní zastávky nějaký čas provozuje a do budoucna plánuje rozšířit jejich počet, zavedlo tyto zastávky i město Opava.

Na tento projekt se Městskému dopravnímu podniku Opava (dále MDPO) podařilo získat dotaci ve výši šesti miliónů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj, která pokryla celkem 85 % nákladů. Zbylou část si dopravce financoval z vlastních zdrojů. Do konce letošního roku by tak měl MDPO osadit celkem dvacet zastávek ve městě novými informačními elektronickými panely.

Informační panely
Inteligentní zastávka v Opavě, U soudu.

Číst dál: Zavádění inteligentních zastávek v Opavě

Opavský DP mění své logo

Městský dopravní podnik v Opavě mění po dlouhé době své logo. Od 1. září 2017 začal využívat nové logo, které bylo schváleno představenstvem společnosti. Postupně tak došlo k výměně polepů s logem podniku i na všech vozidlech MHD, ale také na budovách a jiném majetku. Zajímavostí je, že se tak událo bez většího marketingového ohlasu téměř v tichosti. Jedinou zprávu dal MDPO na své facebookové stránky a to ,,Dnešním dnem začínáme užívat nové logo společnosti" a přidal obrázek s novým logem.

Logo MDPO (3)
Nové logo MDPO.

Číst dál: Opavský DP mění své logo

Výstava v opavském trolejbusu

MDPODne 1. února 2017 dopravce Městský dopravní podnik Opava a.s. umístil do trolejbusu Škoda 26 Tr Solaris ev. č. 307 zajímavou výstavu s názvem KLACKY – TYČKY – SBĚRAČE… jedná se o výstavy obrázků z počátků, ale také nedávné historie trolejbusové dopravy v Opavě.

2.2.2017   Výstava TYČKY   KLACKY SBĚRAČE (5)
Výstava KLACKY - TYČKY - SBĚRAČE...v opavském trolejbusu Škoda 26 Tr Solaris (ev. č. 307).

Číst dál: Výstava v opavském trolejbusu

Cestující nad 70 let v Opavě od 1. ledna 2017 jezdí zdarma

MDPOCestující nad 70 let mají na základě rozhodnutí Rady města Opavy ze dne 23. listopadu. 2016 od 1. ledna 2017 jízdné ve vozidlech Městského dopravního podniku Opava, a.s. ZDARMA.

365 – ti denní jízdné zdarma pro cestující nad 70 let se bude nahrávat na bezkontaktní čipovou kartu ODISka, tak jako doposud.

Pokud jste již držitelem bezkontaktní čipové karty ODISka nemusíte si tedy pořizovat novou kartu.

Pokud Vám po 1. lednu 2017 zbývá nevyužitá část stávajícího 365-ti denního jízdného za 450,- Kč, můžete si osobně požádat o vrácení poměrné částky za nevyužité jízdné za manipulační poplatek 100,- Kč. Poměrná částka se bude vyplácet od 2. ledna 2017 do 31.prosince 2017 na k tomuto účelu zřízené přepážce v Předprodeji jízdenek na Horním náměstí 33 v každý pracovní den od 8 – 12 h.

Číst dál: Cestující nad 70 let v Opavě od 1. ledna 2017 jezdí zdarma

Opavské novinky – nabíjení přes USB a nové staré autobusy

MDPOUSB zásuvky ve vozidlech
Městský dopravní podnik v Opavě v srpnu nově nainstaloval ve vybraných vozidlech USB zásuvky, určené k nabíjení mobilních telefonů a tabletů. Tři dvoj-zásuvky v každém vozidle jsou umístěny na sloupcích madel, podobně jako tlačítka signalizace pro výstup.

25.8.2016 - U...
25.8.2016 - O...

Fotografie č. 1: USB zásuvka ve voze.
Fotografie č. 2: Označení vozidla vybaveného USB zásuvkami.

První USB zásuvky najdou cestující v trolejbusech typu Škoda 26 Tr Solaris s evidenčními čísly 305, 306 a 91, jezdící především na lince 221, v autobusech pak ve vozech typu Iveco Urbanway 12 M CNG s evidenčními čísly 173, 174, 175. Napětí v USB je 5V a 2,1A. Vozidla jsou viditelně označena piktogramy, což napomáhá snadnější orientaci, zda vozidlo je či není USB zásuvkou vybaveno.

Číst dál: Opavské novinky – nabíjení přes USB a nové staré autobusy

Jste zde: