Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Tříměsíční rekonstrukce změní tvář tramvajové trati v Hlučínské ulici

dpoPrvního září se pro tramvaje na více než tři měsíce zcela uzavřel úsek tramvajové trati mezi zastávkami Sad Boženy Němcové a konečnou zastávkou Přívoz, Hlučínská. Město spolu s Dopravním podnikem Ostrava a.s. (dále jen DPO) totiž hodlá uskutečnit rozsáhlou rekonstrukci nejen tramvajové trati, ale i celé ulice, a to v úseku od sadu Boženy Němcové po křižovatku ulice Hlučínské s Palackého.

22.10.2021   ul. Sokolská třída (4)

26.8.2021   ul. Sokolská třída (1)'
Původní stav tramvajové trati v ulici Sokolská třída. (pohled od Sadu Boženy Němcové).

Číst dál: Tříměsíční rekonstrukce změní tvář tramvajové trati v Hlučínské ulici

Ostravská muzejní noc 2021

dpoPo dvouleté přestávce způsobené pandemií nemoci Covid-19 se bude letos opět konat Ostravská muzejní noc. Letošní již dvanáctý ročník se uskuteční v sobotu 28. srpna 2021. Bude zpřístupněno celkem 22 institucí a organizací, které se věnují kultuře a vzdělávání. Slavnostní zahájení proběhne v 17:30 na Prokešově náměstí v Ostravě před budovou Nové radnice.

Konzervatoř
Přestupní bod na zastávce Konzervatoř mezi muzejními linkami A, B a C.

Číst dál: Ostravská muzejní noc 2021

Ostravská optimalizace směřuje i na koleje

dpoOptimalizace oběhů vozidel na linkách a směn řidičů se u Dopravního podniku Ostrava (dále jen DPO) dostává do další fáze. Náhled na vozové jízdní řády, které začnou platit od 1. září 2021, naznačuje, že se možná optimalizační software Optibus v dohledné době zakousne i do oběhů tramvají.

V jízdních řádech tramvají, které vstoupí v platnost od počátku září, zatím došlo ke zcela zásadní proměně označování kurzů. Tatam je dosavadní dlouholetá praxe, kdy kurzy byly označeny ve formátu kmenová linka / pořadí. Nové dochází k celkové proměně formátu značení, a to napříč všemi trakcemi.

2018 08 13@1701@@Kunčičky kostel (1)

Ilustrační fotografie tramvaje Stadler Tango NF2 ev. č. 1701. 

Číst dál: Ostravská optimalizace směřuje i na koleje

Ostrava zmodernizuje další Varia

dpoDopravní podnik Ostrava a.s. (dále jen DPO) vypsal výběrové řízení na modernizaci až 41 tramvají Vario LF. Dle zadání by předmětem zakázky měla být úprava 25 vozů Vario LFR.E s výzbrojí TV Europulse a 16 vozů Vario LFR.S s výzbrojí Škoda, a to po vzoru již šesti dříve modernizovaných Varií. Nejvýznamnější zvenčí viditelnou změnou bude nahrazení výklopných dveří za skládací (vozy do ev. č. 1361), cestující pak ocení zvláště v letních měsících dosazení celovozové klimatizace, přínosem budou i USB konektory, sjednocení s novějšími vozidly zajistí i instalace nerezových zádržných madel.

@1333@@Plynárny
Již dříve zmodernizovaná tramvaj Vario LFR.E ev. č. 1333.

Číst dál: Ostrava zmodernizuje další Varia

Na ostravskou smyčku Poruba, Vřesinská se tramvají svezete až v září

dpoLetošní letní prázdniny příliš nepřejí fanouškům tramvajových jednokolejek. Zatímco na liberecko-jablonecké trati se mohli svézt alespoň do půlky července (od 18. července je trať v celém úseku v dlouhodobé výluce kvůli celkové rekonstrukci ještě neopravených úseků a změně rozchodu z 1000 na 1435 mm), druhá jednokolejná tramvajová trať v České republice - z Poruby do Budišovic - má výluku po celé prázdniny.

2011 01 08@809@@Vřesinská
Pohled na smyčku Poruba, Vřesinská s tramvajemi typu ČKD K2 je již minulostí. Za chvíli i původní vzhled smyčky bude historie.

Číst dál: Na ostravskou smyčku Poruba, Vřesinská se tramvají svezete až v září

Jste zde: