Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Rekonstrukce historických autobusů v Dopravním podniku Ostrava

dpoDopravní podnik Ostrava a.s. (dále jen DPO) eviduje ve svém depozitáři několik zajímavých exemplářů historických autobusů, které dokumentují přepravu cestujících ve 20. a na počátku 21. století. Tyto vozy se DPO snaží udržet v pravidelném provozu a čas od času musí projít pravidelnou údržbou nebo rozsáhlejší opravou.

Minulý rok došlo na opravu autobusu Solaris Urbino 15 ev. č. 7601, kde došlo k opravě rámu podlahy s výměnou podlahové překližky a podlahové krytiny, přečalounění sedadel a oprava laku. Další vůz který se dočkal minulý rok opravy byl autobus Karosa ŠM 11 ev. č.5842 na kterém došlo ke generální opravě motoru a převodovky.

Letošní rok je ve znamení generální opravy autobusu Karosa B 731 ev. č. 6160. Oprava probíhá v garážích Hranečník a dotkne se karoserie, ale také motoru. Autobus bude dokončen v roce 2023 a k jeho představení dojde na Dni ostravských dopraváků, který se koná v měsíci záři.

2022 07 20@6160@OVB 23 92@Garáže Hranečník (1)

Číst dál: Rekonstrukce historických autobusů v Dopravním podniku Ostrava

Garáže DPO na ulici Vítkovické se staly již „elektrobusovými“ garážemi

dpoO koupi bývalých garáží společnosti Arriva Morava a.s., které odkoupil DPO jsme Vás informovali v samostatném článku. Nyní zde dopravce odstavuje autobusy v přestávce během dělené směny a sídlí zde dopravní dispečink.

27.3.2023   Garáže Vítkovická (2)

23.2.2023   Garáže Vítkovická
Průběh stavebních prací na výstavbě nabíjecích stanic pro elektrobusy v areálu nové provozovny DPO ,,Garáže Vítkovická".

Číst dál: Garáže DPO na ulici Vítkovické se staly již „elektrobusovými“ garážemi

V ulici Valchařská v Ostravě je již zprovozněna nová nabíjecí stanice pro elektrobusy

dpoBudování nabíjecí stanice s třemi ramenami na odstavné ploše Valchařská se po několikaměsíční výluce naplno rozjelo. Nabíjení bude probíhat v evropském standardu OppCharge, vybuduje jí společnost Solaris CZECH spol. s.r.o., kdy subdodavatel bude společnost Siemens s.r.o. za 21 milionu Kč a infrastrukturu v hodnotě přes 9 milionů Kč zajistí společnost Hroší stavby Morava a.s.

2023 04 05@5021@EL0  47BD@Odstavná plocha Valchařská

Číst dál: V ulici Valchařská v Ostravě je již zprovozněna nová nabíjecí stanice pro elektrobusy

Oslavy 70. let trolejbusů v Ostravě

dpoV sobotu 8. října 2022 pořádal Dopravní podnik Ostrava a.s. (dále jen DPO) spolu s Kroužkem přátel MHD v Ostravě akci k výročí 70. let trolejbusové dopravy v Ostravě. Připomeňme že trolejbusová doprava slavila toto své výročí již v květnu letošního roku, ale akce byla uspořádána až nyní.

2022 10 08@3902@@Dům vodohospodářů
Historický trolejbus Škoda 17 Tr ev. č. 3902 odbavuje cestující v zastávce Dům vodohospodářů.

Číst dál: Oslavy 70. let trolejbusů v Ostravě

Den ostravských dopraváku 2022

dpoOblíbená akce Den ostravských dopraváků se letos odehrála opět naplno. Cílem je seznámit širokou veřejnost s městskou dopravou, městskými podniky a připravit zábavný program pro rodiny s dětmi. Cílové publikum a jeho složení se liší od čistě dopravně orientovaných dní otevřených dveří či oslav výročí provozu specifických trakcí.

2022 09 03@989@@ul. 17. listopadu
Prototyp trolejbus Škoda 36 Tr T'CITY v ulicích Ostravy-Poruby.

Číst dál: Den ostravských dopraváku 2022

Jste zde: