Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Do roka bude jezdit v ČR 820 autobusů na zemní plyn

2013-08-23@854@DRT 192@Västerås (1)

Během veletrhu Czechbus, jehož součástí byl první den veletrhu i doprovodný program stlačeného zemního plynu (CNG) v městské dopravě. Největším problémem ČR jsou prachové částice a tato bezprašná hromadná doprava se dnes stává nejlepším řešením pro čistá města. Podle nejnovější zprávy Navigant Research světový prodej CNG autobusů a nákladních vozů má stoupnout ze 170,2 tisíce/rok v roce 2013 na téměř 400 tisíc v roce 2022. V ČR jezdí již 523 CNG autobusů ve více než 35 městech a do roka si města zakoupí nejméně 300 dalších.

cpsV celkem 37 českých městech ČR byly vloni překročeny povolené imisní limity na 100 procentech jejich území. Vyplývá to z právě zveřejněné výroční zprávy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Hlavním důvodem, proč byly překročeny, je vysoká koncentrace jemných částic prachu a také rakovinotvorného benzo[a]pyrenu. Míra urbanizace v ČR je 73 procent, proto je negativnímu působení emisí z městské dopravy vystavena většina obyvatel. „Koncentrace benzo[a]pyrenu, který se nachází ve výfukových plynech, jsou dlouhodobě překračovány u 60 procent populace ČR. Benzo[a]pyren je silně karcinogenní. Představuje nejvýznamnější riziko znečištěným ovzduším u nás. A největší zátěž benzo[a]pyrenu ve velkých městech způsobuje právě doprava,“ říká Radim Šrám z Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR.

Číst dál: Do roka bude jezdit v ČR 820 autobusů na zemní plyn

Nové autobusy Solaris Urbino 12 v Žilině

Dňa 12. novembra 2014 Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. slávnostne spustil prevádzku 5 nových nízkopodlažných autobusov typu SOLARIS URBINO 12. Oficiálne predstavenie nových autobusov sa konalo na Námestí Andreja Hlinku za účasti riaditeľa DPMŽ Jána Barienčíka, primátora mesta Žilina Igora Chomu, konateľa spoločnosti Solaris Slovakia, s.r.o. Ľubomíra Melichara, ako aj cestujúcej verejnosti. Príjemným spetrením spustenia prevádzky autobusov bolo vystúpenie Detského folklórneho súboru Lieska.

2014-11-12@28@ZA 929CG@Žilina, Námestie Andreja Hlinku (druhý vůz zleva)

Představení nových autobusů Solaris Urbino 12 pro Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. na Námestie Andreja Hlinku.

Číst dál: Nové autobusy Solaris Urbino 12 v Žilině

3CSAD spouští komunikační kampaň “Poznejte 3CSAD”

3csad pruh

 Dopravní skupina 3CSAD vytvořila sadu informačních tisků, které umísťuje do všech svých 350 autobusů v rámci své flotily v Havířově, Karviné a Frýdku-Místku. Soubor celkem 9 tiskovin cestující seznámí se zajímavými statistikami a výsledky, kterých 3CSAD ve svých provozech dosahují.

Každá z devíti variant plakátů nese ilustrační obrázek, který má cestujícího zaujmout a vedle něj krátké sdělení, které jej seznámí se zajímavostmi z provozu dopravních společností skupiny.

Cestující se tak například během jízdy autobusem dozví, že spolu s ním denně v zeleno-bílých autobusech skupiny 3CSAD cestuje 85 000 lidí. Může se také dočíst, že dopravní skupina 3CSAD prostřednictvím flotily svých 350 autobusů odbaví na 147 linkách celkem 31 milionů cestujících ročně.

Stovky kusů plakátů jsou umísťovány do všech autobusů 3CSAD, kde vytíží aktuálně volné inzerentní plochy. Tímto však kampaň Poznejte 3CSAD zdaleka nekončí. V řádu několika týdnů budou stávající sady plakátů obohaceny o Příběhy kariéry, které cestujícím přiblíží práci a životy řidičů autobusů.

Skupina 3CSAD věří, že podobnými formami kampaně přiblíží své podnikání svým cestujícím.

Číst dál: 3CSAD spouští komunikační kampaň “Poznejte 3CSAD”

Bonett otevírá jedenáctou vlastní plnící stanici CNG, upevňuje pozici na domácím trhu

bonettSpolečnost Bonett Gas Investment a.s. otevřela u dálnice D1 ve Velkém Meziříčí již 11. vlastní veřejnou plnící stanici CNG. Ta se nachází u čerpací stanice pohonných hmot partnera, firmy Horácké autodružstvo, autorizovaného prodejce vozů Škoda na adrese K novému nádraží 1345. Nová plnicí stanice má jeden výdejní stojan CNG vybavený oběma typy plnicích koncovek, díky tomu mohou plnit stlačený zemní plyn jak osobní a dodávkové vozy (koncovka NGV1), tak i autobusy a nákladní vozidla (koncovka NGV2). Stanice je otevřena nonstop, placení je možné provést pomocí platebního terminálu CNG či platební kartou nebo v hotovosti.

Slavnostní př...
CNG plníci st...
CNG stanice s...
Detail výdejn...
Technologická...
Technologie C...
Výdejní stoja...
 

Slavnostní představení CNG stanice společnosti Bonett Gas Investment, a.s. ve Velkém Meziříčí.

Číst dál: Bonett otevírá jedenáctou vlastní plnící stanici CNG, upevňuje pozici na domácím trhu

Slávnostné predstavenie novej obojsmernej električky ForCity Plus v Bratislave

6. novembra 2014 sa na námestí Ľ. Štúra uskutočnila premiéra prvej novej električky spojená s brífingom pre médiá. Dopravnému podniku Bratislava, a.s. ju odovzdala Škoda Transportation, a.s. do skúšobnej prevádzky. Električka bola od 10:30 do 14:00 sprístupnená aj pre verejnosť.

2014-11-06@7501@@Náměstí Ľudovíta Štúra

Slavnostní představení nové obousměrné nízkopodlažní tramvaje Škoda 30 T ForCity Plus (ev. č. 7501) na Náměstí Ľudovíta Štúra 6. listopadu 2014.

Číst dál: Slávnostné predstavenie novej obojsmernej električky ForCity Plus v Bratislave

Výběr dopravce

Nové fotografie

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Jste zde: