Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Změny jízdních řádů od 3. září 2017 u dopravců v Moravskoslezském kraji

ODISLetní jízdní řády se pomalu blíží k svému konci a od 3. září 2017 budou spoje linek jak Dopravního podniku Ostrava a.s., ale také jiných dopravců v kraji provozovány podle ,,celoročních jízdních řádů". Na některých linkách převážně v ostravské MHD pokračují dlouhodobé výluky. Níže přinášíme přehled změn.

MHD Ostrava

Přehled změn u dopravce Dopravní podnik Ostrava a.s.:

Linka č. 31

dpoPravidelný spoj s odjezdem v pracovní dny i o víkendech ve 21:48 h ze zastávky NH jižní brána je na základě požadavku ArcelorMittal Ostrava a.s. opožděn o 5 minut na 21:53 h.


Linka č. 45
Pravidelný spoj s odjezdem v pracovní dny v 18:07 h ze zastávky NH hlavní brána je na základě požadavku ArcelorMittal Ostrava a.s. opožděn o 5 minut na 18:12 h.

Linka č. 55
Víkendové a večerní spoje jsou ve směru z Polikliniky opožděny o 1 minutu a ve směru z Výškovic uspíšeny o 1 minutu. Spoje v době přepravní špičky pracovních dnů jsou uspíšeny ve směru z Výškovic o 1 minutu.

Linka č. 56
Na základě požadavku obce Ludgeřovice dochází k prodloužení školního spoje (s původním ukončením trasy na zastávce Kostel v 7:37 h ), až na zastávku Nádražní.

Linka č. 74
Na základě přepravního průzkumu a následného souhlasného stanoviska CTPark Ostrava dochází k úpravě víkendových spojů: Spoj s odjezdem ve 13:17 h z Hranečníku je přesunut na 17:17 h, poj s odjezdem ve 14:20 h z Hrabové na 18:18 h.

Dlouhodobé výluky během platnosti jízdního řádu

Oprava komunikace na ulici U Cementárny v Ostravě-Vítkovicích V době od 21. 8. 2017 do 31. 10. 2017 (předpokládaný termín) – bude z důvodu rekonstrukce komunikace uzavřena ulice U Cementárny. Uzávěra si vyžádá odklon trasy linky č. 57. Linka bude vedena odklonem po ulici Štramberské. Zastávka Lékařská fakulta nebude po dobu rekonstrukce obsluhována.

Rekonstrukce ulice Českobratrské Z důvodu pokračující rekonstrukce ulice Českobratrské nebude až do odvolání obsluhována zastávka Husův sad. Více informací.

Rekonstrukce tramvajových mostů na ulici Plzeňské Podle předpokladu během platnosti tohoto dodatku jízdního řádu skončí rekonstrukce tramvajových mostů na ulici Plzeňské. Tím bude ukončena i platnost výlukových jízdních řádů rekonstrukcí dotčených linek a linek náhradní dopravy. Více informací.

3csad noveMHD Havířov
Na linkách dopravce ČSAD Havířov a.s. v Havířově  dochází na linkách č. 402, 410, 411, 413 a 418 k časovým úpravám odjezdů jednotlivých spojů.

MHD Opava
MDPONa linkách dopravce Městský dopravní podnik Opava a.s. dochází u linek č. 204 a 221 od 1. září 2017 k zavedení nové zastávky Purkyňova.

Příměstská doprava:

Linka č. 264
zavedena zastávka Pustá, Polom, Podvihovský mlýnek

Linka č. 342
linka neobsluhuje zastávky Frýdlant n. Ost.,pošta, Frýdlant n. Ost.,Norma a Frýdlant n. Ost.,Beskyd

Linky č. 558, 565
vybrané spoje jsou vedeny z/do zastávky Bohumín,Pudlov,střed.

Přehled změn v příměstské dopravě.

Zdroj: www.dpo.cz, www.kodis.cz 

 

 

 

Jste zde: