Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Rekonstrukce autobusového nádraží v Orlové

3csad noveSpolečnost ČSAD Karviná a.s. s pomocí Evropských fondů zrekonstruuje v Orlové stávající terminál autobusového nádraží, který se stane moderním přepravním uzlem pro 20 linek příměstské a 5 linek městské hromadné dopravy v Orlové.

22.7.2017   Rekonstrukce autobusového  nádraží v Orlové (3)
Přestupní terminál Orlová.

Modernizovaný přestupní terminál Orlová poskytne cestujícím vyšší bezpečnost, lepší informovanost a komfortnější cestování s podporou multimodality, kdy díky novému přilehlému parkovišti a úschovně kol umožní cestujícím plynulý přestup z individuální automobilové a cyklistické dopravy na městskou a příměstskou autobusovou dopravu, celkově tedy přispěje ke zvýšení atraktivity veřejné dopravy pro cestující. Současně bude veřejná doprava dostupnější pro osoby se zdravotním postižením a s omezenou schopností pohybu a orientace, které budou moci díky realizaci projektu využít plně bezbariérového přístupu k nástupištím a do provozní budovy.

Číst dál: Rekonstrukce autobusového nádraží v Orlové

Nový autobus také v Orlové

3csad novePočátkem ledna vyjel do ulic Orlové na linky MHD nový autobus SOR. Městskou dopravu ve městě Orlová provozuje společnost ČSAD Karviná a.s. – provoz Orlová.

Konkrétně jde tedy o autobus SOR modelu BN 9.5 s ev. č. 434 a registrační značkou 1TD 9936. Poprvé se na linky dostal 4.ledna 2017 a potkat jej můžete na denních směnách pokrývající přepravní špičky. Autobus je v korporátních zeleno-bílých barvách dopravce a uvnitř vozu je mimo jiné nový LCD displej zobrazující zastávky a trasu linky.

434 - 1TD 993...
434 - 1TD 993...
434 - 1TD 993...
434 - 1TD 993...
434 - 1TD 993...
434 - 1TD 993...
   

Nový přírustek v orlovské MHD je autobus SOR BN 9.5 ev. č. 434.

Pozorný čtenář může sledovat, že postupem času i menší města prosazují moderní vozový park ve službách města, jako například nedávno v Českém Těšíně nebo v Krnově.

Jste zde: